Україна і Польща можуть похитнути монополію Газпрому

Україна і Польща можуть похитнути монополію Газпрому

Слова Сергія Макогона цитує прес-служба “Оператора ГТС України”. На його переконання, “В України та Польщі існує декілька варіантів використання газотранспортних систем обох країн, які можуть похитнути домінуюче становище «Газпрому» на газовому ринку Європи”. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Очільник української газотранспортної мережі заявив, що Україна та Польща спроможні похитнути російську монополію на постачання газу до Європи. На переконання Сергія Макогона, так може статися, зокрема, завдяки польському LNG-терміналу і українським газовим сховищам.

Про деталі повідомляє Павел Бушко:

«Слова Сергія Макогона цитує прес-служба “Оператора ГТС України”. На його переконання, “В України та Польщі існує декілька варіантів використання газотранспортних систем обох країн, які можуть похитнути домінуюче становище «Газпрому» на газовому ринку Європи”. Одним з таких варіантів є зберігання газу з LNG-терміналу в Свіноусті в українських підземних газових сховищах. Україна має найбільші такого типу сховища, спроможні зберігати понад 30 млрд кубічних метрів блакитного палива. Шеф “Оператора ГТС України” наголошує також на потенціалі газопроводу Baltic Pipe, що, власне, будується та має з’єднати Польщу, Данію і Норвегію, а також інтерконектора з балтійськими країнами і терміналом у Клайпеді.

Україна, як і Польща, вважає, що газопровід “Північний потік 2”, що поєднує Росію з Німеччиною, посилить російську монополію та створить загрози для європейської безпеки».

IAR/А.М.