Україна вимагає від Лівану затримати судно з вкраденим зерном
Будівля посольства України в Лівані EPA/WAEL HAMZEH

Україна вимагає від Лівану затримати судно з вкраденим зерном

Судно було в Лівані протягом останніх годин, але щойно рушило далі до Сирії. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Україна вимагає від Лівану затримати судно, яке везе вкрадене зерно до Сирії. Судно було в Лівані протягом останніх годин, але щойно рушило далі.

Сирійське судно перебувало в порту Триполі понад тиждень. Минулого понеділку у зв’язку зі звинуваченнями з боку України, згідно з якими на судні знаходиться крадене зерно, ліванський суд наказав заарештувати його на три дні. Цей строк минув, і судно знову змогло вийти в море.

На борту — 5000 тонн ячменю і 5000 тонн борошна. Посольство України в Лівані вимагало його повного затримання через те, що товар викрали російські окупанти. Це також один із трьох сирійських кораблів, які вже сім років перебувають під санкціями США за війну в Сирії.

У посольстві України кажуть, що всі три судна регулярно транспортують викрадене з українських складів зерно до Сирії.

І українська влада, і західна розвідка стверджують, що росіяни масово викрадають зерно з України та транспортують його кораблями на Близький Схід або автомобілями до Росії. Експорт українського зерна призупинили на п’ять місяців через обстріли Росії. Лише днями у море вийшло перше українське продовольче судно.

IAR/Д.Ю.