Українці обурені «історичними маніпуляціями» президента Штайнмаєра

Українці обурені «історичними маніпуляціями» президента Штайнмаєра

Різкі слова посла України у Берліні – це реакція на одне з нещодавніх інтерв’ю, у якому президент Німеччини висловився за завершення будівництва газопроводу Nord Stream 2. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Посол України у Берліні Андрій Мельник звинуватив Франка-Вальтера Штайнмаєра у «викривленні історії». Різкі слова дипломата – це реакція на одне з нещодавніх інтерв’ю, у якому президент Німеччини висловився за завершення будівництва газопроводу Nord Stream 2.

Подробиці повідомляє кореспондент Польського радіо у Берліні Войцєх Осінський:

«Обурення українських дипломатів викликав пункт, у якому Франк-Вальтер Штайнмаєр захищає проєкт Nord Stream 2, прикриваючись історичним аргументом „німецьких провин” щодо росіян. У розмові з виданням „Rheinische Post” президент Німеччини нагадав, що цього року минає 80 років з часу нападу Третього Рейху на Радянський Союз. Штайнмаєр додав, що тоді німці вбили понад 20 мільйонів людей. На його думку, газопровід Nord Stream 2 – це один з „останніх мостів діалогу” з Росією. „Це не виправдовує сьогоднішньої політики Росії, але ми не можемо не дивитися на ширший контекст”, – сказав німецький лідер. Ці слова розкритикував український посол у Берліні Андрій Мельник. „Nord Stream 2 – це геополітичний проєкт Владіміра Путіна, що суперечить інтересам України”, – пояснив дипломат у своїй заяві. На його думку, згадка про нацистські злочини у контексті теперішньої політики Кремля є цинізмом, тим більше, що Штайнмаєр не згадав про жертви на території України, що тоді входила до Радянського Союзу».   

IAR/М.К.