Українцям після повернення з Польщі більше не треба буде йти на карантин і здавати тести

Українцям після повернення з Польщі більше не треба буде йти на карантин і здавати тести

Уряд скасував вимогу про наявність негативного тесту на коронавірус або самоізоляції для українців, що повертаються з-за кордону. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Як пише moz.gov.ua, при “зеленому” рівні епідемічної небезпеки в Україні перетин державного кордону з будь-яких країн є  безперешкодним для громадян України або іноземців з посвідкою на постійне проживання. Відтепер не потрібно буде встановлювати мобільний застосунок “Вдома” при поверненні з-за кордону до України.

Громадянам інших країн для в’їзду і далі обов’язково мати страховий поліс, що  враховує і випадок захворювання на COVID-19, а також негативний тест або довідку про повний курс вакцинацїі:

  • негативний результат ПЛР-тесту, зробленого не раніше 72 годин до перетину кордону;негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону)
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до перетину кордону);
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.

Уточнюється, що у разі повернення на території України іншого рівня епідемічної небезпеки замість нинішнього “зеленого” вимога тесту або самоізоляції повернеться, незалежно від країни прибуття.