В Одесі підписали угоду про розвиток співпраці між портами України та Польщі
Підписання договору про співпрацю між портами в Одесі та Ґданську у присутності президентів Польщі Анджея Дуди та України Володимира Зеленського PAP/Leszek Szymański

В Одесі підписали угоду про розвиток співпраці між портами України та Польщі

Президенти Польщі та України відкрили в Одесі Польсько-Український економічний форум. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президенти Польщі Анджей Дуда та України Володимир Зеленський відкрили в Одесі Польсько-український економічний форум, присвячений транспорту та енергетиці.

Президент Дуда наголосив, що потенціал розвитку співпраці Польщі та України є набагато більшим, ніж раніше:

«Беручи до уваги розміри наших внутрішніх ринків: майже 42 млн громадян України і понад 38 млн громадян Польщі – це тверді дані, це споживачі, великі європейські ринки. Напевно розвитку взаємної торгівлі сприятиме модернізація, а також створення нових логістичних ланцюгів. Вони мають характеризуватися використанням сучасних транспортних засобів, а також ефективним і швидким обслуговуванням товарів як на суші, так і на морі».

Президент Дуда вказав, що одним з більш перспективних, інтермодальних коридорів перевезення вантажів є сполучення порту в Одесі та інших портів України через термінали на польсько-українському кордоні в Медиці з морським портом у Ґданську і далі у напрямку Скандинавії, Великої Британії та інших держав Західної Європи:

«Цей проєкт має великий потенціал для розвитку. У порті Ґданська функціонують спеціалізовані термінали. Ґданськ є нашим польським вікном у світ. Завдяки запланованим інвестиціям, що вже тривають, загальною вартістю понад 12 млрд злотих, порт Ґданськ постійно збільшує свої перевантажувальні можливості. Мета – забезпечення цьому суб’єкту позиції лідера серед усіх портів Балтійського моря».

Голова правління ґданського порту Лукаш Ґрейнке сказав, що договір про поглиблення співпраці між портами в Одесі та в Ґданську дозволить обмінюватися знаннями і досвідом:

«Ця ініціатива ідеально вписується у проєкт Трьох морів, а також південного Шовкового шляху, що дозволяє забезпечити транспортування контейнерів з Китаю в обхід Росії. Для нас передусім – це великий крок вперед у цій співпраці, оскільки обмін інформацією тут найважливіший. Ми хочемо також запросити до нашого проєкту залізничних перевізників, операторів терміналів, аби фактично побудувати абсолютно новий логістичний ланцюг».

Президент України Володимир Зеленський закликав польські фірми інвестувати в Україні. Він нагадав, що Польща є другим за величиною торговим партнером України з товарообігом майже 8 млрд доларів:

«Закликаю польський бізнес активніше інвестувати в економіку України та брати участь у процесі приватизації. Обсяг прямих іноземних інвестицій з Польщі сягає сьогодні понад 800 млн доларів. Але можливості нашої співпраці є набагато більшими».

У присутності президентів Польщі та України в Одесі підписали Меморандум про наміри між державним підприємством «Адміністрація морських портів України» та правлінням Морського порту Ґданськ. Його мета – встановлення контактів та підтримка нових ініціатив щодо транспортних коридорів. До кінця цього року буде покликано Робочу групу з питання створення транспортного коридору Ґданськ-Чорне море. До роботи цієї групи будуть залучені судновласники, дорожні та залізничні оператори та інші перевізники.

IAR/Т.А.