В Україні почали розблокування «польського кредиту» на 100 млн євро
Будівля Верховної Ради України ВАДИМ ЧУПРИНА, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

В Україні почали розблокування «польського кредиту» на 100 млн євро

Кредитну угоду на 100 млн євро терміном дії 30 років Україна і Польща підписали ще в 2015 році. Кошти мали спрямувати на реконструкцію української прикордонної інфраструктури. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Верховна Рада України схвалила в першому читанні законопроєкт, який має звільнити від сплати ПДВ виконавців робіт і постачальників послуг у рамках так званого польського кредиту.

Законопроєкт має назву «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з окремих операцій на період реалізації Договору між урядом України та урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги та інших питань державного боргу».

Цю кредитну угоду Київ та Варшава підписали у далекому 2015 році. Вона передбачала надання Україні до 100 млн євро на реконструкцію прикордонної інфраструктури терміном на 30 років, з них перші 5 років – пільгові, без сплати кредитних платежів, а наступні 25 – поступове повернення кредиту зі ставкою у 0,15% річних.

Кошти мають бути спрямовані на реконструкцію прикордонної інфраструктури: 68 млн євро – на ремонт доріг, що ведуть до кордону, 25 млн євро на пункти пропуску і 7 млн євро на ремонт будівель Державної прикордонної служби України.

Попри проведення відповідних тендерів роботи досі майже ніхто не почав.

Причина – затримка з ухваленням законопроєкту №3039а, оскільки виконання робіт зі сплатою ПДВ суперечить умовам використання польського кредиту.

epravda.com.ua/Т.А.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.