В Україні розбили таблицю, присвячену Янові ІІІ Собєському
https://i0.wp.com/photo-lviv.in.ua/wp-content/uploads/2014/10/Jan_III_Sobieski_monument_Gdansk_3.jpg

В Україні розбили таблицю, присвячену Янові ІІІ Собєському

У Яворові на Львівщині розбили таблицю на місці майбутнього пам’ятника польському королеві Янові ІІІ Собєському. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

За повідомленням місцевих ЗМІ, невідомі розбили таблицю на наріжному камені майбутнього пам’ятника польському королеві вночі з 20 на 21 лютого. Факт знищення таблиці підтвердили й представники польської меншини Яворова. Зокрема, завдяки її зусиллям 19 листопада 2013 року прийнято рішення встановити в місті пам’ятник Янові ІІІ Собєському. Триває слідство в цій справі.

«Таблицю розбито, а на стіні вивішено величезний плакат у червоно-чорних кольорах з портретом Степана Бандери і написом „В Україні ми будемо вшановувати своїх героїв”», – повідомила Польське пресове агенство (PAP) голова відділу Товариства польської культури Львівщини у Яворові Софія Міхневич.

Наріжний камінь під пам’ятник Собєському був вмурований та посвячений у 2014 році. Міхневич наголосила, що хоча це була ініціатива польських жителів Яворова, її підтримала місцева українська влада. «У нас ніколи не було конфліктів на національному ґрунті», – наголосила вона.

Ян ІІІ Собєський був старостою Яворова, командувачем польсько-українськими силами, який після коронації зробив це місто однією зі своїх резиденцій і там святкував перемогу у Віденській битві з турками 1683 року.