В Україні скасували кримінальну відповідальність за фальшиве декларування

В Україні скасували кримінальну відповідальність за фальшиве декларування

Судді Конституційного суду України також скасували доступ до електронних декларацій чиновників, що порушує зобов’язання за програмою МВФ і безвізу з ЄС. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Судді Конституційного суду визнали такою, що не відповідає Конституції, кримінальну статтю, яка передбачала відповідальність за недостовірне декларування. На думку Суду, кримінальна відповідальність є надмірною за вчинення таких правопорушень, передає «Українська правда».

Голова українського Центру протидії корупції Віталій Шабунін вже заявив, що наслідком рішення КС буде початок згортання Західної підтримки України.

«Мінімум десять продажних суддів знищили досягнення тисяч військових, які захищають Україну, щодня ризикуючи життям», – написав Віталій Шабунін на своїй сторінці в Telegram.

Конституційний суд України також визнав незаконними норми про цілодобовий безкоштовний доступ до електронних податкових декларацій осіб, які отримують зарплату за рахунок податків громадян.

Це рішення Конституційного суду вже розкритикував голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) в Україні Олександр Новіков.

«Рішення КС повертає Україну не в 2013 рік, а в 1991, коли взагалі в принципі не існувало ніякого антикорупційного законодавства. Воно повністю скасовує всі механізми запобігання корупції, які були збудовані за роки незалежності», – зазначив голова НАЗК.

У Центрі протидії корупції нагадали, що скасування доступу до податкових декларацій чиновників порушує зобов’язання України за програмою МВФ, кредитними угодами з ЄС, а також вимоги щодо безвізового режиму Україні з країнами ЄС.

Повідомляється, що з клопотанням про скасування кримінальної відповідальності за неправдиві декларації та доступу до них в КС звернулися депутати від проросійської та пропутінської «Опозиційною платформи – За життя» та партії «За майбутнє», за якими стоять кум Путіна Віктор Медведчук і олігарх Ігор Коломойський.

pravda.com.ua/Т.А.