В Україні заборонили гепатопротектор
В Україні заборонили реалізацію, зберігання та застосування всіх серій лікарського засобу “Глутоксим”. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на УНН.
Pозпорядження Держлікслужби.
“Відповідно до Конституції України… у зв’язку з надходженням інформації від ТОВ “ЗДРАВО”, який є заявником реєстраційного посвідчення № UA/5228/01/02, щодо невідповідності вимогам методів контролю якості за показником “Сторонні домішки” серії 71341001 лікарського засобу “Глутоксим”, розчин для ін’єкцій 3 % по 2 мл в ампулі; по 5 ампул у блістері; по 1 блістеру в пачці з картону, виробництва ПрАТ “Лекхім-Харків”, Україна, та серії 71341002 лікарського засобу “Глутоксим”, розчин для ін’єкцій 3% по 1 мл в ампулі; по 5 ампул у блістері; по 1 блістеру в пачці з картону, виробництва ПрАТ “Лекхім-Харків”, Україна: забороняю реалізацію, зберігання та застосування всіх серій лікарського засобу “Глутоксим”, розчин для ін’єкцій 3% по 1 мл в ампулі; по 5 ампул у блістері; по 1 блістеру в пачці з картону; по 2 мл в ампулі; по 5 ампул у блістері; по 1 блістеру в пачці з картону, виробництва ПрАТ “Лекхім-Харків”, Україна”, – йдеться в повідомленні.
Суб’єктам господарської діяльності, які здійснюють реалізацію, зберігання та застосування лікарських засобів, необхідно невідкладно після одержання цього розпорядження перевірити наявність лікарського засобу, вжити заходи щодо вилучення їх з обігу шляхом повернення постачальнику/виробнику, або подальшої передачі на утилізацію/знищення, про що повідомити територіальний орган Держлікслужби.
У разі знищення відходів препарату у двотижневий строк необхідно направити до територіального органу Держлікслужби копію акта про знищення відходів лікарського засобу.
Контроль за виконанням даного розпорядження здійснюють територіальні органи Держлікслужби на відповідній території.
Довідка: “Глутоксим”, зокрема, використовують для профілактики та лікування у дорослих вторинних імунодефіцитних станів, що асоціюються з радіаційними, хімічними та інфекційними факторами, як гепатопротекторний засіб при хронічних вірусних гепатитах В і С, використовують у складі комплексної терапії псоріазу, зокрема середньотяжких і тяжких форм з наявністю еритродермії, артропатії.
Нагадаємо, в період з 1 січня по 4 квітня 2019 року Держлікслужба надала майже 20 розпоряджень про заборону реалізації (торгівлі), зберігання та застосовування лікарських засобів.