В уряді приготували сюрприз для українців: податкові борги списуватимуть з банківських рахунків

В уряді приготували сюрприз для українців: податкові борги списуватимуть з банківських рахунків

В уряді приготували сюрприз для українців: податкові борги миттєво списуватимуть з банківських рахунків. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Міністерство фінансів України разом з Нацбанком планують запровадити електронний обмін інформацією між банками і податковою. Це для того, щоб у разі заборгованості зі сплати податків миттєво списувати кошти з рахунку боржників.

Як пoвідoмляє news.finance.ua, Мінфін опублікував проект розпорядження про електронний обмін інформацією між банками і ДФС.   

У пояснювальній записці зазначається, що нинішній порядок призводить до значної тяганини і солідних витрат. Адже після отримання рішення суду про стягнення податкового боргу з підприємця, працівники ДФС готують інкасові доручення для банків в паперовому вигляді, а потім відправляють їх поштою.   

Щоб прискорити процес, чиновники пропонують запустити електронний обмін інформацією: формувати платіжки в електронному вигляді і таким же чином відправляти їх фінансистам.   

Порядок передбачає, що розпорядження повинні надсилатися не пізніше, ніж за 3 години до закінчення банківського дня. А банк після невеликої перевірки на справжність повинен повністю або частково виконати розпорядження не пізніше наступного банківського дня і повідомити про це ДФС.