В ЗСУ служить 30 тис. жінок. 5 тисяч перебуває на передовій
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр https://www.mil.gov.ua/

В ЗСУ служить 30 тис. жінок. 5 тисяч перебуває на передовій

Віцеміністр оборони України Ганна Маляр теж спростувала інформацію про обов’язкову постановку всіх жінок на військовий облік і заборону виїзду їм за кордон з 1 жовтня. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Нині в українській армії служать понад 30 тисяч жінок, а з них майже п’ять тисяч на фронті, повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. Жінки можуть йти на передову лише добровільно.

Як підкреслила Маляр, жінки становлять 15 відсотків в українських збройних силах. Вона уточнила, що це 15 відсотків від статутної кількості, не враховуючи мобілізованих для участі у війні.

«На фронті близько п’яти тисяч жінок, а загалом у Збройних силах України понад 30 тисяч жінок. Щоб було зрозуміло, багато це чи мало – це приблизно 15 відсотків від числа військовослужбовців, передбаченого законом. За законом (чисельність армії) це 215 тисяч». – сказала Маляр в одному із відеоінтерв’ю. Як додала заступниця міністра, ця цифра не включає сотень тисяч мобілізованих.

Маляр зазначила, що 15 відсотків – це один із найвищих показників порівняно з країнами-членами НАТО.

Заступниця міністра оборони підкреслила, що всі жінки, які йдуть на фронт, роблять це виключно добровільно, навіть якщо служать в армії за контрактом.

Маляр роз’яснила теж сумніви щодо обов’язку стати на військовий облік жінкам за певними 14 професіями, що передбачено законом про «військовий обов’язок і службу» від 1 жовтня. В Україні під час воєнного стану таке зголошення є обов’язковим для військовозобов’язаних. Таким людям, серед іншого, заборонений виїзд з країни.

У ЗМІ з’явилася низка публікацій, згідно з якими жінки певних професій з 1 жовтня повинні будуть стати на облік і не зможуть виїхати за кордон. Жінки, які перебувають на військовій службі, підпадають під ті ж обмеження, що й чоловіки.

Однак Маляр заявила, що це неправда і що така практика буде суто добровільною.

За її словами, і в Генштабі ЗСУ, і в Міноборони вважають, що закон потребує коригування, і на практиці жінок не обмежуватимуть у правах, а з’ява на військовий облік і надалі буде виключно добровільною.

PAP/Т.А.