Віднині споживачів в Україні зобов'язані обслуговувати українською мовою
Майдан Незалежності, Київ, 15 січня 2021 року PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Віднині споживачів в Україні зобов’язані обслуговувати українською мовою

Подробиці з Києва повідомляє кореспондент Польського радіо Павел Бушко. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

16 січня в Україні набувають чинності нові положення, що зобов’язують працівників торгівлі та сфери послуг звертатися до клієнтів українською мовою. За відмову виконувати цю вимогу на них накладатимуться штрафи. Перехід на іншу мову буде можливий, але лише на прохання клієнтів.

Подробиці з Києва повідомляє кореспондент Польського радіо Павел Бушко:

«30 стаття Закону про мову наказує під час надавання послуг в Україні використовувати у спілкуванні з клієнтами виключно державну мову, за винятком ситуацій, в яких клієнт бажає спілкуватися іншою мовою. У законі про це не написано, але виняток стосується передусім російської мови, що масово використовується на сході країни, а також часто, наприклад, в українській столиці. Якщо в магазині або іншому пункті надання послуг використання української мови не буде забезпечене, тоді громадяни можуть звернутися до Уповноваженого із захисту державної мови. Злісним порушникам закону загрожує штраф у розмірі, що відповідає 900 злотих».

IAR/А.М.