Вийти з тіні: українцям дозволять легалізувати сірі доходи за пільговою ставкою

Вийти з тіні: українцям дозволять легалізувати сірі доходи за пільговою ставкою

Згідно з проектом закону, поданого до ВР, при подачі декларації українців звільнять від необхідності вказувати інформацію про джерела походження і ціну задекларованих активів, з яких раніше не було сплачено ПДФО. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на UA.News.

Згідно з проектом закону, поданого до ВР, при подачі декларації українців звільнять від необхідності вказувати інформацію про джерела походження і ціну задекларованих активів, з яких раніше не було сплачено ПДФО. Почати кампанію з добровільного декларування хочуть відразу ж з моменту можливого вступу закону в силу, в період з 1 січня 2020 по 31 травня 2020 р Торкатися вона буде всіх активів, отриманих до 31 грудня 2019 року.

Як повідомляє UBR, в Україні близько 40-60% економіки знаходиться в тіні, та й самі люди отримують великі суми доходів на особисті банківські карти і просто в конвертах. Ніхто не декларує ці доходи і складає гроші «під матрацом».

Декларантам запропонують самим вказати суму тіньового доходу і «схемно» придбаних активів. Тобто самостійно вирахувати, скільки вони винні державі. Натомість обіцяють не карати за умови, що гроші отримані в результаті чесної праці, а не від торгівлі наркотиками, зброєю і т.д.

Держава пропонує легально «відмити» гроші, отримані чесним шляхом за знижену ставку податку 9%. А якщо на рік зробити внесок в держбанку або прикупити річні облігації внутрішньої держпозики, то ставку знизять до 5%.

«В одноразовій декларації слід відобразити активи у вигляді валютних цінностей, цінних паперів, рухоме і нерухоме майно, об’єкти незавершеного будівництва, частки (паї) у майні юридичних осіб, інші майнові та нематеріальні активи, як в Україні, так і за кордоном», – розповіла фінансовий аналітик Eterna Law Зоя Кравченко.

Крім пряника у вигляді пільгових ставок податків, законодавці приготували і батіг у вигляді посилення контролю за майбутніми витратами і доходами громадян. Як і зараз, під пильний контроль держорганів будуть підпадати угоди, що перевищують 150 тис. грн. за один товар або послугу. Якщо витрати перевищать доходи, спочатку інспектори почнуть слати листи з вимогою пояснити перекоси. Якщо доводи здадуться непереконливими, ініціюють перевірку.

«Якщо за результатами перевірки буде виявлено перевищення витрат над доходами понад десяти мінімальних зарплат, контролери почнуть процедуру попереднього з’ясування виникнення перевищення витрат над доходами», – зазначив юрист ЮК «ВОЛХВ» Ярослава Борка.

Нагадаємо, раніше народний депутат від партії «Слуга народу» і кандидат на посаду глави комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що добровільне декларування в рамках амністії звільнить від відповідальності за ухилення від сплати податків та фіктивне підприємництво. Однак ініціатива не звільняє від відповідальності за корупцію та розкрадання.

Голова Державної податкової служби Сергій Верланов заявив, що питання податкової амністії обговорюється з представниками Міжнародного валютного фонду (МВФ). Ключовою умовою проведення податкової амністії є реформування податкової служби.