Віктор Ющенко: я переконаний, що росіяни вбили Лєха Качинського
Лєх Качинський, https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/61/Prezydent_Lech_Kaczy%C5%84ski_10.jpg hancellery of the President of the Republic of Poland, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Віктор Ющенко: я переконаний, що росіяни вбили Лєха Качинського

На пряме запитання, чи, на його думку, росіяни вбили Лєха Качинського, Ющенко відповів, що «впевнений у цьому». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Екс-президент України Віктор Ющенко в інтерв’ю gordonua.com заявив, що він “переконаний [що росіяни вбили Лєха Качинського]”. – (…) Я думаю, що поляки його недооцінили. Він був яскравим президентом, який завжди дивився в майбутнє.

Віктор Ющенко нагадав про візит президентів до Грузії у 2008 році, де вони виступили проти російської агресії.

– Чотири президенти стоять перед парламентом, їде російська техніка, що вони нам зроблять? — Ми багато разів говорили, — згадує Ющенко. Він зізнався, що грузини в Тбілісі “не чекали слів”. — Чекали, поки ми встанемо на трибуну, обіймемо Саакашвілі, організаторів і скажемо, що ми разом, — сказав експрезидент України.

На пряме запитання, чи, на його думку, росіяни вбили Леха Качинського, Ющенко відповів, що «впевнений у цьому».

– Я вважаю, що поляки його недооцінили. Він був яскравим президентом, який завжди дивився вперед. Я не пам’ятаю, скільки разів ми з ним зустрічалися. Звичайно більше 30, — сказав експрезидент України. Він зазначив, що Лєх Качинський почав свої розмови про геостратегію з «арифметики», підраховуючи населення народів Центральної та Східної Європи.

«80-90 мільйонів людей — це голос у Європі, який може принести сучасну демократичну політику. Ми повинні бути в Європі», — процитував він Лєха Качинського.

Лєх Качинський разом зі своєю дружиною Марією та іншими 94 людьми загинув 10 квітня 2010 року в катастрофі під Смоленськом, Росія. Причиною катастрофи, за даними комісії Антоні Мацеревича, стали «два вибухи на завершальній фазі польоту» літака Ту-154М.

niezalezna.pl/І.Я.