ЄС введе санкції проти наймнаців Путіна з «групи Ваґнера»
Російські солдати (ілюстративне фото) Aleksey Yermolov, CC BY-SA 3.0>, via Wikimedia Commons

ЄС введе санкції проти наймнаців Путіна з «групи Ваґнера»

У понеділок Євросоюз запровадить обмеження проти російських найманих вбивць Путіна. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Європейський Союз у понеділок запровадить санкції проти російської компанії найманців, відомої як «група Ваґнера», трьох юридичних осіб та семи або восьми пов’язаних із ними осіб, повідомило агентство Reuters у п’ятницю з посиланням на високопоставленого представника ЄС.

У листопаді глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив про введення цілеспрямованих санкцій ЄС проти «відповідних осіб і організацій, пов’язаних з “групою Ваґнера”», а також проти осіб і організацій, які з ними співпрацюють.

Париж, який критикує причетність найманців компанії до підтримки військового режиму в Малі, тривалий час намагався поширити обмеження на російську приватну військову компанію. Французька щоденна газета «Le Figaro» повідомила, що 13 грудня на засіданні Ради ЄС із закордонних справ будуть прийняті відповідні санкції, а надання допомоги малійській армії в розмірі 24 млн євро буде залежати від розриву співпраці з російськими найманцями.

Наприкінці листопада Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує злочини, вчинені «групою Ваґнера» та пов’язаними з нею приватними військовими формуваннями. Найманці з цієї організації під час російсько-української війни на Донбасі вбивали українців.

«Схоже, що російська держава відповідає за фінансування, навчання, управління та оперативне командування цими воєнізованими угрупованнями», – йдеться в резолюції, в якій наголошується, що діяльність «групи Ваґнера» сприяє поширенню російського впливу в зонах конфлікту.

Європарламент вважає, що «групу Ваґнера» та інших субпідрядників очолюваних Росією сил безпеки слід розглядати як дочірні компанії російської держави.

«Група Ваґнера», крім вбивств в Україні і захоплення українського Криму, відповідальна за злочини теж у Сирії, Малі, Судані, Мозамбіку, Лівії, Центральноафриканській Республіці та Венесуелі.

PAP/Т.А.