ЄС закликав Росію звільнити затриманих кримських татар
Wikipedia – TUBS, CC BY-SA 3.0

ЄС закликав Росію звільнити затриманих кримських татар

Майя Косьянчич: «ЄС не визнає дотримання російського законодавства в Криму і Севастополі і очікує, що всі незаконно затримані українці будуть звільнені». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Євросоюз закликав Росію припинити протиправні дії проти кримських татар на окупованому півострові.

Про це йдеться у заяві речниці ЄС Майї Косьянчич, яка є у розпорядженні «Європейської правди».

«Суд на Кримському півострові, незаконно анексованому від України Росією, постановив, що всі 23 кримські татари, затримані 27 березня і 28 березня, пробудуть у слідчому ізоляторі до 15 травня.

Їх звинувачують у приналежності до організації “Хізб ут-Тахрір”, яка заборонена в Росії, але не в Україні. ЄС не визнає дотримання російського законодавства в Криму і Севастополі і очікує, що всі незаконно затримані українці будуть звільнені без затримки», – заявила Косьянчич.

Нещодавні затримання, а також попередні обшуки їхньої приватної власності, є останньою атакою на кримських татар, правозахисників і людей, які мирно виступали проти незаконної анексії Росією Криму, підкреслюють в ЄС.

«Такі дії підтверджують доповідь Верховного комісара ООН з прав людини, в якому сказано, що кримські татари надалі непропорційно страждають від поліцейських рейдів і їх переслідують під приводом тероризму і злочинів, пов’язаних з екстремізмом, у процесах, які не відповідають стандартам прав людини.

Європейський Союз очікує від Російської Федерації припинення цих практик і вжиття всіх необхідних заходів для забезпечення того, щоб правами людини та основними свободами могли користуватися всі в Криму без будь-якої дискримінації», – додала Косьянчич.

Європейська правда/А.М.