Єврокомісія виділила чергові 50 млн євро для людей, які постраждали від війни в Україні
Ілюстраційне фото EmDee, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Єврокомісія виділила чергові 50 млн євро для людей, які постраждали від війни в Україні

Наразі ЄС виділив на допомогу Україні 143 млн євро, а в кінцевому підсумку має намір зібрати кошти приблизно на 1 млрд євро. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У прес-релізі, опублікованому у неділю на своїх сторінках, Європейська комісія повідомила, що виділяє ще 50 мільйонів євро для людей, які постраждали від вторгнення росії в Україну. 45 мільйонів євро виділено на гуманітарні проекти в Україні та 5 мільйонів – на біженців у Молдові.

Наразі ЄС виділив на допомогу Україні 143 млн євро, а в кінцевому підсумку має намір зібрати кошти приблизно на 1 млрд євро. Нові кошти, оголошені Єврокомісією в неділю, передусім будуть спрямовані на невідкладну медичну допомогу, доступ до питної води, засоби гігієни, притулки тощо.

У прес-релізі Європейська комісія наголошує, що доступ до людей, які потребують допомоги, «важкий та небезпечний».

Процитований у прес-релізі комісар ЄС з гуманітарної допомоги та врегулювання криз Янез Ленарчич сподівається, що нові кошти полегшать постачання допомоги тим, хто знаходиться в найбільш важкодоступних районах. Раніше Ленарчич звинувачував росію в недотриманні міжнародного права та у недопущенні гуманітарної допомоги.

Усі гуманітарні агенції мають «труднощі з проникненням в оточені (російськими військами) міста», – нагадав комісар. Російські війська «не дотримуються юридичних міжнародних зобов’язань» щодо захисту та допомоги цивільному населенню, – сказав комісар в недавньому інтерв’ю CNN.

PAP/Р.Г.