YouTube видалив 70 тис. відео, які пропагували російський наратив про війну
Ілюстраційне фото pxhere/ CC0 Public domain

YouTube видалив 70 тис. відео, які пропагували російський наратив про війну

З початку вторгнення Росії в Україну, YouTube видалив канал прокремлівського журналіста Владіміра Соловйова, а також канали, пов’язані з Міноборони та МЗС Росії, не можуть додати новий контент для опису війни як «визвольної місії». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

YouTube видалив понад 70 тис. відеозаписів та 9 тис. каналів, пов’язаних з війною в Україні, за порушення правил щодо контенту, у тому числі ті, які називали російське вторгнення «визвольною місією», – повідомила в неділю, 22 травня британська щоденна газета «The Guardian».

Як повідомляє «The Guardian», з лютого, коли почалося вторгнення Росії в Україну, з YouTube був видалений, зокрема, канал прокремлівського журналіста Владіміра Соловйова, а також канали, пов’язані з Міноборони та МЗС Росії, не можуть додати новий контент для опису війни як «визвольної місії».

«У нас є політика щодо серйозних насильницьких інцидентів і вона охоплює такі речі, як заперечення насильницьких інцидентів: все від Голокосту до (шкільної перестрілки) Сенді Гука. Те, що відбувається в Україні, очевидно, є серйозним інцидентом, пов’язаним із насиллям. Тому ми використали політику застосування безпрецедентних заходів, – розповідає «The Guardian» Ніл Моган, директор продукту YouTube.

«Перше і, мабуть, найважливіше – переконатися, що люди, які шукають інформацію про цю подію, зможуть отримати якісну та правдиву інформацію на YouTube. Перегляд надійних каналів на нашій платформі зріс не тільки в Україні, але й в державах-сусідах, у Польщі, та в Росії», – пояснює він.

PAP/Р.Г.