Загроза одному з кораблів НАТО в Чорному морі буде розцінена як загроза Альянсу - дипломат

Загроза одному з кораблів НАТО в Чорному морі буде розцінена як загроза Альянсу – дипломат

Якщо одному з кораблів НАТО, які зайшли в Чорне море буде загрожувати загроза з боку Російської Федерації, це буде розцінено як загроза для всього Альянсу. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на УНН.

Якщо одному з кораблів НАТО, які зайшли в Чорне море буде загрожувати загроза з боку Російської Федерації, це буде розцінено як загроза для всього Альянсу. Про це розповів глава місії України при НАТО Вадима Пристайко 2 квітня під час бліц-інтерв’ю УНН.

“Це обов’язково буде розглянуто як загроза. Будь-яка загроза по відношенню до будь-якого корабля, танку, солдату НАТО є загрозою для всього Альянсу”, – заявив Пристайко.

Він підкреслив, що стаття 5 Вашингтонського договору говорить про це прямо.

“Більш того, у декого може скластися враження, що кораблі НАТО заходять в Чорне море для того, щоб “подражнити” Росію. Треба не забувати, що в Чорному морі знаходяться три країни-члени Альянсу – Болгарія, Туреччина і Румунія. Це також персональна зона відповідальності кожної з цих країн”, – сказав дипломат.

Він зазначив, що така позиція стосується не тільки кораблів НАТО: над чорноморською частиною румунського повітряного простору має розпочатися повітряне патрулювання.

“Тобто, не тільки на морі, але і в повітрі відбувається посилення присутності НАТО. Насправді Альянс приймає набагато більше заходів в Чорному морі, ніж здається на перший погляд”, – додав глава української місії.

Нагадаємо, у вівторок на брифінгу для іноземних журналістів у Вашингтоні постійна представниця США при НАТО Кей Бейлі Хатчінсон заявила, що Альянс планує вжити заходів щодо забезпечення безпечного проходу суден України через Керченську протоку, а також розширити масштаби повітряної розвідки в регіоні Чорного моря.

Пізніше, коментуючи цю заяву, голова комітету Держдуми РФ з оборони Володимир Шаманов заявив, що Росія вживе необхідних заходів у разі появи кораблів НАТО у її берегів і в акваторії Чорного моря.