Захоплення Бахмута сповільнить наступ росіян
Український військовий готує свій бронежилет поблизу Вугледара, Донецька область, Україна, 07 березня 2023 року PAP/EPA/MARIA SENOVILLA

Захоплення Бахмута сповільнить наступ росіян

Як пишуть американські експерти, якщо російські війська візьмуть Бахмут, їхній наступ на сході України незабаром досягне апогею, оскільки вони не мають необхідної бойової потужності та підкріплень, щоб рухатися далі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Росіяни вже можуть контролювати близько половини Бахмута. Про це свідчать оцінки військових аналітиків Інституту вивчення війни США. Водночас українці тримають оборону в місті та навколо нього. На думку аналітиків, можливе захоплення всього міста може підірвати військовий потенціал росіян. 

Згідно з повідомленням Інституту вивчення війни, минулої доби українські війська завершили контрольований відхід зі східних районів Бахмута. Нині росіяни там займають 50 відсотків міста. На думку американських аналітиків, навіть якщо росіяни займуть весь Бахмут, подальший наступ буде під питанням, оскільки росіяни втратили і втрачають значну частину своїх сил у Бахмуті. Подібної думки дотримується і військовий аналітик Андрій Харук з Академії сухопутних військ України.

Він підкреслив, що питання про те, наскільки сильною є російська армія, стає дедалі актуальнішим, оскільки вона вже півроку не може захопити відносно невелике українське місто. Цього тижня українське командування повідомило, що українська армія не відійде від Бахмута і посилить там свої позиції. Наразі росіяни атакують місто зі сходу. Також намагаються оточити місто з півдня та півночі.

Як пишуть американські експерти, якщо російські війська візьмуть Бахмут, їхній наступ на сході України незабаром досягне апогею, оскільки вони не мають необхідної бойової потужності та підкріплень, щоб рухатися далі.

IAR/І.Я.