Збіґнєв Рау: «Україна має право захищатися»
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори з міністром закордонних справ Республіки Польща Збіґнєвом Рау. Київ, 8 квітня 2021Портал Міністерства закордонних справ України – Creative Commons Attribution 4.0 International license

Збіґнєв Рау: «Україна має право захищатися»

Міністр Збіґнєв Рау зустрівся зі своїм українським колегою Дмитром Кулебою. МЗС Польщі назвало цей візит «терміновим і надзвичайним». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Питання ескалації Росією військової напруженості стало головною темою візиту очільника польського Міністерства закордонних справ до Києва. Міністр Збіґнєв Рау зустрівся зі своїм українським колегою Дмитром Кулебою. МЗС Польщі назвало цей візит «терміновим і надзвичайним».

Детальніше про це розповідає київський кореспондент Польського радіо Павел Бушко:

«Як повідомляє польське МЗС, міністри обговорили загрозу для миру в Європі, спричинену ескалацією напруженості вздовж північного і східного відрізків кордону України, а також в окупованому Криму. Окрім того, обговорювалися питання безпеки, пов’язані зі спорудженням газопроводу “Nord Stream 2”. “Україна має право захищатися”, – зазначив міністр Збіґнєв Рау у розмові з Дмитром Кулебою. Своєю чергою, як читаємо в повідомленні українського МЗС, міністр Кулеба заявив, що тоді як Росія посилює загрозу для безпеки України, Європи і трансатлантичної спільноти, важливим є посилення українсько-польського стратегічного партнерства. Міністр додав: “Польща – наш давній союзник і надійний друг”. Обидва керівники дипломатичних відомств під стінами Михайлівського собору вшанували також пам’ять тисяч жертв російської агресії. Саме там представлені фотографії українських вояків, загиблих від початку конфлікту на Донбасі».

IAR/А.М.