Зеленський заявив про «прорив» у польсько-українських відносинах
Президент України Володимир Зеленський PAP/EPA/WOJCIECH OLKUSNIK

Зеленський заявив про «прорив» у польсько-українських відносинах

Президент України написав про відновлення польсько-української робочої групи із «обнулення» взаємних претензій. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президент України ствердив, що під час його візиту до Польщі відбувся прорив у польсько-українських взаєминах. Володимир Зеленський взяв участь у меморіальних заходах до 80 роковин початку другої світової війни у Варшаві. У суботу він зустрівся, зокрема, зі президентом Польщі Анджеєм Дудою.

«Не відлига у відносинах, а прорив – я так охарактеризував би підсумки першого дня мого візиту до Польщі», – написав він на своїй сторінці у Facebook.

«Ми зрушили з місця процес відновлення історичної справедливості: під нашим з Анджеєм Дудою патронатом буде відновлена робоча група зі, скажімо так, „обнулення” взаємних претензій – зокрема, спільні експедиції займатимуться пошуком і перепохованням на батьківщині загиблих польських та українських вояків і мирного населення», – додав він.

«Це було дуже болюче питання, але величезна взаємна повага, політична воля будувати дружні стратегічні відносини України та Польщі допоможуть нам завершити цю роботу й перегорнути болючі сторінки спільної історії. Ми будемо не лише взаємно дбати про пам’ятники та поховання українців у Польщі та поляків в Україні, але я також запропонував звести на кордоні Меморіал примирення, – зазначив Зеленський.

«У день початку Другої світової війни ми обов’язково згадаємо, що понад 100 тисяч українців під польськими прапорами боронили у 1939 році Польщу від нацистської навали. Етнічні українці були другою за чисельністю національною групою у польській армії, – написав президент України.

«Ми говоримо з Польщею єдиним голосом: „Північний потік 2” неприйнятний і несе в собі загрози, серед іншого і воєнного характеру, для всієї Європи. Ми одночасно виступаємо за диверсифікацію джерел енергопостачання, а також енергетичну співпрацю в трикутнику Польща-США-Україна», – написав він також у Twitter.

«Я щиро дякую Польщі та польському народу за підтримку України. Дякую, що впевнено стоїте на захисті міжнародного права. Ми високо цінуємо принциповість та рішучість польської делегації в Раді Безпеки ООН, ЄС, НАТО та інших міжнародних організаціях у цих питаннях», – додав президент України.

Володимир Зеленський пообіцяв також зустрітися із представниками української громади у Варшаві. 

IAR/Т.А.