ЗМІ: Росія хоче судити військовополонених полку «Азов»
Евакуація воїнів полку «Азов» ALEXANDER ERMOCHENKO / Reuters / Forum

ЗМІ: Росія хоче судити військовополонених полку «Азов»

Українські воїни мали повернутися на батьківщину в рамках обміну військовополоненими. Однак, зі слів заступника голови МЗС Росії, виникає, що Кремль розгляне операцію обміну лише після того, як вони постануть перед російським судом. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Росія хоче судити військовополонених полку «Азов», – повідомляє російська газета «Ведомости». Частину захисників Маріуполя, які захищали завод «Азовсталь», взяли в полон до Росії. Київ хоче, щоб воїни повернулися на батьківщину в рамках обміну військовополоненими. Проте заступник глави МЗС Росії Андрєй Руденко заявив, що умови обміну будуть обговорюватися лише після того, як вони стануть перед російським судом.

В Україні захисники Маріуполя вважаються національними героями. Для всього світу вони стали символом непохитної оборони та жертовності за Батьківщину. Весь світ закликав відкрити для них гуманітарний коридор, щоб вони могли вибратися з міста, яке обстрілювали росіяни. Москва погодилася їх вивезти, але на територію, контрольовану російською армією. Українські воїни мали повернутися на батьківщину в рамках обміну військовополоненими.

Однак, зі слів заступника голови МЗС Росії Андрєя Руденка, якого цитує щоденна газета «Ведомости», виникає, що Кремль розгляне операцію обміну лише після того, як вони постануть перед російським судом. Раніше правозахисники повідомили, що в Росії розпочалася кампанія ненависті проти героїв Маріуполя. Деякі російські депутати, всупереч міжнародним конвенціям, закликали до суду і винесення вироку бійцям полку «Азов».

IAR/Л.І.