Звільнена з полону військова медикиня народила доньку
Фото ілюстраційне CC0 Domena publiczna https://pxhere.com/pl/photo/926081

Звільнена з полону військова медикиня народила доньку

Українська військова медикиня Мар’яна Мамонова, яку декілька днів тому звільнили з російського полону, народила доньку, повідомляють у неділю українські ЗМІ. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Українська військова медикиня Мар’яна Мамонова, яку декілька днів тому звільнили з російського полону, народила доньку, повідомляють у неділю українські ЗМІ. Лікарі кажуть, що матір з новонародженим малям почувають себе добре. 

«Звільнена з полону Мар’яна Мамонова народила доньку у вільній Україні! Слава Богу! Підтримала вся країна!»,– написав у соціальних мережах міський голова Рівного Олександр Третяк. 

Жінка потрапила в полон у квітні, коли відбувала службу в Маріуполі. Її направили до табору в Оленівці на тимчасово підконтрольній Росії території на сході України. Чоловік Мамонової Василь дізнався, що стане батьком, коли Мар’яна перебувала на фронті.

Вагітна жінка опинилася в камері з 20 іншими людьми й спочатку була змушена спати на підлозі. «Жінки весь час спілкувалися між собою, і вона сказала нам, що вагітна. Всі відразу намагалися їй допомогти, віддавали їжу та стежили, щоб вона дихала свіжим повітрям», — розповідає BBC Анна Ворошева, яку звільнили з полону в липні.

Пізніше Мар’яну перевели до меншої кімнати з меншою кількістю ув’язнених, де вона могла щовечора спати на одному з двох ліжок. Жінка сподівалася на звільнення в рамках обміну полоненими, втім все більше була переконана, що народить дитину в таборі. 

Мамонова була однією з понад 200 звільнених українських військовополонених, яких 21 вересня вдалося обміняти на 55 російських військових і кума путіна Віктора Медведчука. Керівник Головного управління розвідки України Кирило Буданов повідомив, що частина звільнених з російського полону зазнавали тортур.

PAP/А.Л.