Державний департапент США: Крим - це Україна
https://www.imbf.org/karty/images/karta-ukrainy.jpg

Державний департапент США: Крим – це Україна

У Вашингтоні наголосили, що санкції проти Росії діятимуть доти, поки Росія не поверне Крим Україні. про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Сполучені Штати Америки розкритикували виступ президента Росії Владіміра Путіна в окупованому Криму і підкреслили, що півострів є частиною України. Про це йдеться у заяві речниці Державного департаменту США Гізер Нойєрт, – передає Українська правда.

В американському Держдепі нагадали, що чотири роки тому Росія провела незаконний, сфабрикований «референдум» в Україні, намагаючись прикрити ним анексію української території.

«Жителі Криму були змушені голосувати під пильним наглядом важко озброєних російських військ. Твердженню Росії про те, що українці зробили вільний вибір в цьому фіктивному „референдумі” завжди не вистачало правдоподібності», – йдеться в заяві.

«На своєму передвиборному мітингу в Криму президент Путін знову повторив помилкові претензії Росії на українську територію, ще раз відкрито продемонструвавши, що російський уряд нехтує міжнародним порядком і не поважає територіальну цілісність суверенних держав», – заявив Держдепартамент США.

У документі підкреслюється, що впродовж цих чотирьох років Росія застосовувала насильство і примус щодо тих, хто виступав проти анексії півострова.

«Російська окупаційна влада застосувала проти кримських татар, етнічних українців, проукраїнських активістів, членів громадянського суспільства та незалежних журналістів політично мотивовані переслідування і репресії, водночас постійно придушуючи неурядові організації та незалежні ЗМІ», – сказано в заяві.

США висловили підтримку, тим хто продовжує говорити про ці зловживання і закликали Росію припинити порушувати фундаментальні права людини на свободу слова, мирні зібрання та об’єднання, віросповідання та переконання.

«Ми підтверджуємо нашу прихильність суверенітету і територіальній цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах. Крим є частиною України, і наші санкції щодо Криму залишаться в силі доти, доки Росія не поверне контроль над півостровом Україні», – підкреслили в Держдепартаменті США.