Литва не привітає Путіна з перемогою на виборах
http://external.polskieradio.pl/files/ab110d2d-5d6d-4b5a-b8e1-5d406f8678b8.file

Литва не привітає Путіна з перемогою на виборах

Водночас сенатор Джон Маккейн розкритикував Трампа за те, що той привітав «диктатора з перемогою на фіктивних виборах». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У прес-службі президент Литви повідомили, що Далія Ґрибаускайте не привітає Владіміра Путіна з перемогою на президентських виборах. Натомість, привітала господаря Кремля з переобранням президент Естонії Керсті Кальюлайд.

«Поки Росія не почне дотримуватися засад міжнародного права і поважати права та інтереси інших держав, ми утримаємося від вітання», – повідомили у вівторок, 20 березня, у прес-службі канцелярії Далії Ґрибаускайте.

Водночас президент Естонії написала вітальний лист, у якому вона висловила надію на добросусідські відносини. «Я вітаю з переобранням президента Росії. Бажаю Росії та її жителям добробуту і розвитку. Я сподіваюся на розвиток добросусідських відносин між нашими країнами», – написала президент Естонії.

Як повідомило агентство BNS, Латвія поки не надіслала привітання, а прес-служба латвійського президента не повідомила, чи має намір це робити.

Водночас республіканський сенатор Джон Маккейн розкритикував президента США Дональда Трампа за те, що той привітав Владіміра Путіна з перемогою на недільних президентських виборах у Росії.

«Американський президент не є лідером вільного світу, вітаючи диктаторів з перемогою на фіктивних виборах», – наголосив Маккейн, голова сенатського комітету з питань збройних сил. Сенатор заявив, що вітаючи Путіна, Трамп «образив кожного російського громадянина, якого було позбавлено права голосу у вільних та чесних виборах, аби визначити майбутнє країни».

Як нагадало видання The Associated Press, Маккейн у минулому назвав Путіна вбивцею та бандитом. Сенатор також наполягав, аби адміністрація Трампа жорстко відреагувала на втручання Росії у президентські вибори в США у 2016 році.

У вівторок Дональд Трамп після телефонної розмови з Путіном заявив, що найближчим часом він хотів би з ним зустрітися, аби обговорити питання гонки озброєнь, Північної Кореї, України та Сирії.

За вітальний лист президенту Росії розкритикували також президента Європейської комісії. Жан-Клод Юнкер привітав Владіміра Путіна з переобранням. Британські консерватори назвали лист ганебним.

Голова Єврокомісії написав, що добрі відносини ЄС з Росією є ключовими для безпеки нашого континенту і що потрібно повернути європейський лад у питання безпеки. Жан-Клод Юнкер висловив надію, що поверненню безпеки в Європі буде також сприяти Владімір Путін під час своєї четвертої каденції.

Голова Єврокомісії надіслав листа з таким змістом у той час, коли Росію критикують за порушення міжнародного права. Зокрема за анексію Криму, агресію в Україні, дестабілізацію ситуації в Грузії та Молдові ,а також за використання енергетичних ресурсів для політичної боротьби.

Частина британських консерваторів назвала лист ганебним. Голову Комісії розкритикував також лідер лібералів у Європейському парламенті. ГІ Вергофстадт написав, що нині не час для привітань, що діалог з Росією потрібний, але тісна співпраця має залежати від поваги до засад міжнародного ладу та основних цінностей. Голова Європейської ради Дональд Туск також не має наміру надсилати вітання президентові Росії.

Нагадаємо, голова Кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерский вчора повідомив, що президент Анджей Дуда досі не привітав Владіміра Путіна з перемогою на недільних президентських виборах, але, можливо, він відправить російському лідерові офіційні вітання з нагоди інавгурації чергового президентського терміну.