Форум «Від енергоефективності до енергонезалежності» (фото+відео)

Форум «Від енергоефективності до енергонезалежності» (фото+відео)

12 березня в Українському домі відкрився форум «Від енергоефективності до енергонезалежності» за участю президента України Петра Порошенко, прем’єр – міністра Володимира Гройсмана та віце – прем’єра Геннадія Зубко. Серед учасників заходу – представники профільних асоціацій, енергосервісних компаній, міські голови, голови ОТГ, енергоаудитори, міжнародні партнери.

Президент Петро Порошенко наголошує, що національна безпека України у тому числі залежить від енергонезалежності та енергоефективності нашої держави. «Маємо один спільний загальнодержавний інтерес, одне питання національної безпеки, яке не можемо вирішити без змін у житлово-комунальному господарстві. І це має безпосереднє відношення до Президента. Йдеться про енергетичну безпеку, про енергетичну незалежність нашої держави через енергоефективність», – заявив Глава держави під час участі у Форумі «Від енергоефективності до енергонезалежності». Він назвав Форум надзвичайно своєчасним.

Щоб Україна стала енергонезалежною, перед галуззю постало три стратегічних завдання: модернізація надання послуг, формування інституту відповідального власника, а також створення інструментів, за допомогою яких власник зможе легко пройти шлях до власного енергозаощадження.Ми дали старт роботи дуже потужній державній інституції – Фонду енергоефективності. Завдання Фонду – масштабна термореновація житлового сектору, тобто там, де сьогодні – найбільші втрати енергоресурсу. Перші 15 проектів із впровадження енергоефективності вже реалізуються у різних регіонах.

Опубліковано Петром Порошенком Вівторок, 12 березня 2019 р.

Петро Порошенко підкреслив, що нині в країні маємо небачених розмірів енергетичне марнотратство, яке дісталося нам ще від радянського минулого, «коли газ був безкоштовним, а ЖКГ було призначено неефективно обігрівати повітря».

«Споживання газу у житловому секторі, багатоповерхівках та індивідуальних будинках 18 млрд кубічних метрів. Ще раз наголошую, приблизно половина – 9 млрд, йде на обігрів повітря. Це втрати, за які сплачує і держава, і кожен споживач з власної кишені», – підкреслив Президент.

Глава держави переконаний, що обсяг у 9 млрд – це той обсяг, який країна може зекономити за рахунок енергоефективності: заміни застарілих технологій, мереж, утеплення будинків. «Ми точно підвищимо ефективність функціонування галузі. Якщо говорити про гроші, то йдеться про 3,5 млрд доларів. Це приблизно стільки, скільки ми у 2017 році витрачали на оборону. Це колосальні кошти», – наголосив Петро Порошенко.

Президент також переконаний, що раніше ця проблема не обговорювалася, тому що «на цьому марнотратстві ділками, їх партнерами, партнерами у владі, зароблялися великі корупційні гроші». «Заради них, цих грошей, щоб заробляти, укладалися кабальні газові угоди, які зобов’язували Україну купувати непотрібний газ», – підкреслив Петро Порошенко і нагадав про газову угоду 2009 року, за якою Україна була змушена щорічно купувати у Росії 52 млрд кубів газу і в якій було закладено принцип «бери або плати».

«З 2009 року ми сиділи на «газовій голці» за новим контрактом і розплачувалися за це надто високою ціною – своєю свободою, українською незалежністю. Але ми відмовилися від російського газу, хоча багато хто не вірив, що це взагалі можливо», – наголосив Глава держави.

Повідомляє ukrpress.info

«Минулого року нам вдалося ім)портувати вже не 52 млрд кубів і не 42 млрд куб як було написано в злочинному контракті – минулого року обсяг споживання імпортного газу в Україні склав 10,5 млрд. І це до останнього кубометра був імпорт з Європи. В Росії ми не купуємо газ вже четвертий рік. Навпаки – ми подали в суд на кабальний контракт і виграли 4,6 млрд доларів. Це велика реальна робота, зроблена нами на шляху до енергонезалежності України», – констатував Петро Порошенко.

Водночас Президент висловив думку, що подолання російського газового диктату – це не все, що необхідно для енергонезалежності країни. «Щоб стати успішною енергонезалежною державою ми маємо спільними зусиллями ефективною роботою зменшувати енергоспоживання. І тому енергоефективність – це для нас синонім незалежності, в тому числі й енергетичної незалежності», – наголосив він.

На думку Глави держави, енергоефективність має запроваджуватися у всіх галузях: промисловості, агропромисловому комплексі тощо. «І звичайно найперше, де це принесе найбільший ефект – це в житлово-комунальному господарстві», – сказав він.

Для досягнення цієї мети галузь має реалізувати три стратегічні завдання: модернізувати надання послуг тепло- і водопостачання, сформувати інститут відповідального власника, котрий зможе ефективно управляти своєю власністю, готовий до зменшення енергоспоживання та впровадження нових енергоефективних заходів, та створити систему державних інструментів за допомогою яких цей власник «зможе дуже легко і доступно пройти шлях від власного енергозаощадження до державної програми».

«Хоч би скільки українські родини не утеплювали свої домівки, без комплексної перевірки і перебудови системи надання комунальних послуг та підвищення їх якості про досягнення максимального результату в енергоефективності точно говорити марно», – підкреслив Президент.

Глава держави також зазначив, що ефективний власник для того, аби бути партнером держави, має бути добре вмотивованим. Серед інструментів, що мотивують до заощадження споживання енергоресурсів, Петро Порошенко назвав монетизацію субсидій та встановлення лічильників.

Він також констатував збільшення кількості ОСББ за останні три роки більш, ніж удвічі: «Люди зрозуміли, що об’єднання є реальним механізмом для ефективного управління своїм житлом та можливість участі у державних і міжнародних програмах, які допомагають впроваджувати енергоефективні заходи».

Президент зазначив, що за цей час розпочав роботу Фонд енергоефективності, завданням якого є масштабна термореновація житлового сектору. «Тобто там, де сьогодні є точно найбільші втрати енергоресурсу», – зауважив він.

«Перші 15 проектів з впровадження енергоефективності вже реалізуються в різних регіонах. Але сьогодні, коли люди настільки замотивовані, впевнений, що це буде робити набагато легше», – переконаний Петро Порошенко.

«Ми збудуємо Україну, де кожному громадянину будуть доступні високі стандарти життя. Ми збудуємо енергонезалежну Україну, яка надійно забезпечить енергією і потреби економіки, і людини. А найголовніше – ми збудуємо Україну – країну вільних, заможних і щасливих людей», – резюмував він.

«Ці закони дають можливість не тільки рухатися вперед до енергоефективності та енергонезалежності, а у першу чергу, наближають до європейських стандартів послуг. Крім того, ми зробили кроки до фінансового оздоровлення комунальних підприємств сфери ЖКГ: дали можливість реструктуризувати борги, накопичені до 2015 року, монетизували субсидії, дали доступ до кредитних ресурсів міжнародних організацій. І сьогодні в 41 місті України реалізуються понад 50 інвестпроектів з модернізації комунальних підприємств на загальну суму понад 3 млрд євро», — підкреслив Геннадій Зубко.

За словами Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, якщо країна буде інвестувати в енергоефективність, то незабаром зможемо досягти нової якості послуг, а для людей вони стануть більш доступними. «Тому потрібно більше інвестувати в енергоефективність, енергонезалежність, перестати покладатись на нормативні витрати. Закликаю всіх: давайте формувати політику таким чином, аби стати енергоефективними та незалежними. Так ми досягнемо високих стандартів життя. Я говорю реальні речі», — заявив Прем’єр-міністр України.

«Маємо підтримку і політичну волю перших осіб держави. Окремо я хочу подякувати всім фахівцям-комунальникам, інженерам, міжнародним партнерам, котрі нам допомагають імплементувати найкращі директиви Євросоюзу, і найголовніше, допомагають наближувати Україну до ЄС через нову якість послуг в ЖКГ», — зазначив Геннадій Зубко.

Якісна комунальна послуга — це питання поваги до людини. До людей, які сплачують податки, які наповнюють місцеві бюджети, які фінансують місцеві комунальні підприємства, щоб ті працювали ефективно. І на це працюють ключові закони у сфері ЖКГ та енергоефективності, які були подані Урядом і прийняті Верховної Радою.

Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко на Форумі «Від енергоефективності до енергонезалежності», який відбувся за участі Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, народних депутатів, представників профільних асоціацій і міжнародних партнерів.

У ці об’єкти залучено понад 500 млн євро інвестицій. Так само за 4 роки програмою «теплі» кредити скористалися 525 тисяч родин, які інвестували у заходи з енергоефективності близько 7 млрд грн. До того ж минулий рік став рекордним для ОСББ. 1,6 тис. ОСББ скористалися програмою «теплих» кредитів на суму близько 470 млн грн.

В Україні реалізуються понад 50 інвестпроектів з модернізації комунальних підприємств на суму понад 3 млрд євро, — Зубко.

Резюмуючи виступаючих, Геннадій Зубко підкреслив, що політичне вікно можливостей у частині уваги до проблем житлово-комунальної сфери сьогодні відкрите, а українська влада як ніколи консолідована навколо реформи енергоефективності.