ІІІ Польсько-український форум: співпраця заради відбудови та інтеграції

ІІІ Польсько-український форум: співпраця заради відбудови та інтеграції

19 червня в Києві відбувся ІІІ Польсько-український форум відбудови України «Інтеграція – Економіка – Партнерство». Форум став важливою платформою для обговорення питань економічної співпраці між Україною та Польщею, залучення інвестицій для відновлення української економіки та зміцнення партнерства між країнами.

Захід зібрав велику кількість високопосадовців та представників бізнесу з обох країн. Участь взяли Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук, яка є співголовою Українсько-польської міжурядової економічної комісії, т.в.о. Міністра з питань ветеранів Олександр Порхун, Міністр розвитку та технологій Республіки Польща Кшиштоф Пашик, голова Ради з питань співпраці з Україною Павел Коваль, голова правління Польської агенції інвестицій та торгівлі Анджей Диха та інші поважні гості. Варто зазначити, що попередні два форуми відбувалися в Польщі, цього разу – в Україні, що підкреслює важливість взаємного діалогу та співпраці на найвищому рівні.

Організаторами форуму виступили Польська агенція інвестицій та торгівлі (PAIH), Міністерство розвитку і технологій Республіки Польща, Польсько-українська господарча палата та Національна господарча палата Польщі. Стратегічними партнерами заходу стали Міністерство реінтеграції та Посольство Республіки Польща. Форум об’єднав представників польських та українських компаній, галузевих організацій, експертів, представників державного управління та фінансових установ, які прагнули знайти нові можливості для співпраці та розвитку.

Ірина Верещук, виступаючи на форумі, висловила подяку польському народу за підтримку України з початку широкомасштабного вторгнення. Вона підкреслила важливість польської допомоги в справі спільної перемоги і зазначила, що необхідно трансформувати українську економіку та адаптувати законодавство до європейських стандартів. «Ми розраховуємо на польську допомогу та польський досвід», – підкреслила Віцепрем’єр-міністр.

Кшиштоф Пашик, відкриваючи форум, акцентував увагу на важливості економічної співпраці між країнами. Він зазначив, що солідарність у військовій сфері повинна супроводжуватися солідарністю в економічній сфері. Пан Пашик наголосив на необхідності інвестицій у спільну безпеку – енергетичну, економічну та військову. «Сьогодні ми хочемо поговорити про економічний вимір співпраці та ділової активності в Україні», – зазначив міністр.

На форумі було підписано два меморандуми про співпрацю між Польським агентством інвестицій та торгівлі (PAIH), Торгово-промисловою палатою України й Українським союзом промисловців і підприємців. Ці угоди стали черговим кроком у напрямку зміцнення економічних зв’язків між країнами та залучення польських інвестицій для відбудови України.

Заступник міністра РП пан Нємчицький взяв участь у дебатах “Європейська інтеграція як шлях до модернізації та відновлення України”. Під час дискусії він зазначив, що підтримка європейської інтеграції України буде одним з головних пріоритетів польського головування в Раді ЄС поряд з питаннями безпеки та енергетичного переходу. Нємчицький також підкреслив важливість чесної конкуренції між українськими та європейськими суб’єктами в процесі розширення ЄС.

Варто зазначити, що візит польських міністрів – міністра Пашика та заступника міністра Нємчицького –  до Києва також включав покладання квітів до меморіальної стіни Героїв російсько-української війни, що підкреслило важливість історичної пам’яті та поваги до тих, хто захищає Україну. Вони також провели зустрічі з представниками українського уряду, включаючи Ірину Верещук та Юлію Свириденко. Під час цих зустрічей обговорювалися питання продовження співпраці в рамках міжурядової комісії та торговельного співробітництва.

Міністр Пашик зазначив, що Польща має комплексну систему страхування для підтримки польських підприємців на українському ринку. Ця система включає страхування торгівлі з Україною, підтримку інвестицій польських компаній та розвиток України. Він висловив сподівання, що польські підприємці стануть важливою частиною відбудови України завдяки залученню європейських та міжнародних ресурсів.

Другий день форуму був присвячений дискусіям на двох круглих столах, де обговорювали питання енергетичного та будівельного секторів. Президент Польської агенції інвестицій та торгівлі Анджей Диха взяв активну участь у цих засіданнях. Завдяки форуму та безпосереднім дискусіям в тематичних групах вдалося визначити потреби українського ринку та можливості для залучення польських підприємців. Партнери напрацювали припущення для підписання подальших контрактів та визначили напрямки майбутньої роботи обох сторін.

Форум став важливою подією для обох країн, надавши можливість представникам урядів, бізнесу та експертам обговорити актуальні питання та знайти шляхи подальшої співпраці. Незважаючи на проблеми, що виникають у польсько-українській співпраці, учасники форуму висловили впевненість у подоланні цих перешкод завдяки інтенсивному діалогу та спільним зусиллям. Форум також показав високий рівень організації та підготовки, що сприяло конструктивному обговоренню і досягненню домовленостей.

Захід підкреслив важливість партнерства між Україною та Польщею, яке стає дедалі міцнішим в умовах сучасних викликів. Важливо зазначити, що українська та польська сторони продовжують працювати над поглибленням співпраці в різних сферах, включаючи економіку, енергетику та безпеку. Форум в Києві став черговим кроком на цьому шляху, демонструючи спільну готовність до взаємодії та підтримки у відбудові України.

Анна Стожко

Шеф-редактор UPMP, журналіст проєкту StopLie, ведуча програми "Філософія особистості з Анною Стожко". Член Спілки польських журналістів. Координатор проєктів Польсько-Української Господарчої Палати. Проєктний директор БФ Польсько-Українського Партнерства