Мала честь бути учасницею однієї з панелей, присвяченій жінкам в Україні та Польщі на Baltic Business Forum

Мала честь бути учасницею однієї з панелей, присвяченій жінкам в Україні та Польщі на Baltic Business Forum

На цьогорічному Baltic Business Forum мала честь бути учасницею однієї з панелей, присвяченій жінкам в Україні та Польщі.
Готуючись до виступу, планувала сказати, що в Україні набагато краща ситуація з жіночою присутністю в усіх сферах життя – соціальному, економічному, участі у війні. У нас багато жінок-політиків, керівничок фірм, військових, лідерок громадської думки. І нібито «жіноче питання» вже не таке актуальне, як раніше.
Проте якраз напередодні панелі Iryna Gerashchenko опублікувала пост, де описала ганебну поведінку спікера парламенту, який зневажливо обізвав її – політика з величезним досвідом та статусом, волонтерку, яка чимало робить для фронту – «дівчинкою». Це мене трохи «приземлило» і я усвідомила, що в Україні теж чимало проблем, пов’язаних з трактуванням жінок, про які треба говорити і які треба вирішувати.
Під час панелі ми говорили про неймовірних українок під час війни. Це вони з перших годин війни зорієнтувалися, що треба робити, як допомагати, куди спрямувати свої зусилля. Це вони взяли до рук зброю і, навіть маючи «мирні професії», швидко освоїли «воєнні», і дають відсіч ворогу на рівні з чоловіками. Це вони навчилися робити те, що за замовчанням вважається «чоловічими сферами» – починаючи від заправки і заведення генератора, закінчуючи веденням власної справи. І при цьому ніхто не знімав з них їхніх “звичайних” обов’язків – дбати про дітей та добробут сім’ї.
Тільки хотіла би підкреслити, що, говорячи про роль жінок, яка останніми роками багатократно зросла, ми в жодному разі не применшуємо ролі чоловіків. Мова лише про те, що ми маємо бути на одному боці, взаємно підтримувати один одного і разом наближати перемогу.
P.S. Мій текст для eDialog, присвячений «жіночій» панелі, буде опублікований згодом. Посилання на запис панелі залишу у першому коментарі – треба шукати другий день форуму (доступний трьома мовами), мій виступ починається з 6.40.20.
Вікторія Чирва

Журналістка, комунікаційниця, експертка проекту "Культурний фронт" благодійного фонду "Підгорецький замок" за підтримки Посольства США в Україні