Обережно, під час розвінчання міфів можна вистрілити собі в ногу

Обережно, під час розвінчання міфів можна вистрілити собі в ногу

Обережно, під час розвінчання міфів можна вистрілити собі в ногу. Та створити нові міфи.
Абсолютно цивільна людина Катя Черногоренко, яка із загадкових причин займає посаду цілої заступниці міністра оборони, смішно прокомунікувала про начебто «міфи» навколо їхньої тяп-ляп розробки РезервХрестик.
Отже, розвінчую міфи «розвінчальників міфів».
Про правовий статус «застосунку»: Катя назвала всі букви, але не змогла назвати слово. Номер постанови КМУ повідомила, але текст її секретний, не для плебса. Шо там написано – хтозна. Навіть номера у постанови немає. А накази міністра оборони є, вибачте, внутрішнім документом міністерства, пишіть там собі що завгодно, громадян, їх обов’язків та персональних даних воно стосується приблизно ніяк.
Заперечивши очевидний факт некоректної роботи «застосунку», Катруся майже буквально сказала: «Не вірте очам своїм, люде! Не було ніяких кількадобових спроб авторизуватися у ньому, це усім вам наснилося».
Але це ще не все. Виявляється, завдяки додатку вони «виявили проблему: у безпідставному розшуку було 710 000 громадян». Але нюанс у тому, що оті 710 тисяч були у базі даних Оберіг. І цю базу розробила та ж сама Катрусина команда веселих та кмітливих «комунікаторів». То шо ж виходить: завдяки одному нашому косяку ми виявили 710 тисяч інших наших же косяків? Ну так же?
Про начебто «виток бази Резерв+» я розказував ось тут https://cutt.ly/5eiDwO9c
Той фейк був настільки тупий та примітивний, що навіть на «російське ІПСО» не тягне. Якісь школярі бешкетували. А може, це сам Федоров запустив мульку: на випередження, так би мовити – хтозна. Катя «розвінчала» те, що усі і так знали. Підтвердила, що сонце сходить на сході, це було потужно.
Але найбільший зашквар – це, звісно, оце: «Міноборони отримало програмне забезпечення за договором благодійної пожертви від неприбуткової організації». Орейро. Супер-чутливий додаток, з доступами до супер-важливих для оборони баз даних розробляла ноунейм-організація. Катя, ти шо, дійсно сподіваєшся, шо у цю маячню хтось повірить?
Та якщо навіть це було б правдою – ви там шо, #$%нулися там усі? У той самий день як це б стало відомо, СБУ мало б провести обшуки та арештувати усіх причетних до цієї схеми: від програмістів «неприбуткової організації» до заступниці міністра оборони, яка підписала акт прийому-передачі. Попередня кваліфікація: «розголошення державної таємниці» (від 2 до 5 років, з тяжкими наслідками – від 5 до 😎, а далі і на держзраду можна вийти.
І останній «розвінчаний міф»: «громадяни не можуть довести, що оновили дані в Резерв+». Так під цим «міфом» пані заступниця міністра практично розписалася: так, наразі не можете. Зможете після 18 червня, чекайте. А поки що у нас 8 червня. І з 18 травня до сьогодні теж не могли. Офігенне «розвінчання».
Знаю, «там» читають мої дописи. Знаю, проводять по деяким з них наради.
Так ось шо я вам скажу, панове чиновники МОУ.
«Комунікаційники» у вас такі собі. Викиньте мінцифрівські «темники», спробуйте якось своєю головою. Там же є у вас толкові хлопці та дівчата (принаймні були).
Хоча навіть найкращим буде неймовірно складно пояснити чому ось це брунатне та яке погано пахне є насправді солодкою цукерочкою.
P.S.: Поки дописував, прийшла новина що тепер через «застосунок» можуть викликати на ВЛК. Це ж не «повістка через додаток», вірно? Правда ж, єто другойє? Тепер я розумію чому Федоров клявся «повісток у Дії не буде». Бо вже тоді знав, що вони будуть – але у додатку з іншою назвою.
Костянтин Корсун

Голова Ради Громадської організації Українська група інформаційної безпеки, директор компанії з кібербезпеки Berezha Security.