Оборонно-промислова тематика на Європейському Економічному Конгресі (ЕЕС)  в  Катовіцах - 22-24 квітня 2026 р.

Оборонно-промислова тематика на Європейському Економічному Конгресі (ЕЕС) в Катовіцах – 22-24 квітня 2026 р.

Так вже склалось що напередодні мого крайнього відрядження до Польщі міністерство оборони росії 15 квітня 2026 року опублікувало список промислових майданчиків і адрес підприємств оборонно-промислового комплексу  в Європейському Союзі і деяких інших країнах, які працюють в т.ч. для потреб оборони України і які «на болотах» вважають небезпечними для рф  і щодо яких лякають в т.ч. європейців, як об’єктами «целепологания»  російських ударів.

Ось , як ця ворожа інформація була подана  міністерством оборони росії (мова оргіналу, джерело https://t.me/mod_russia/62686):

«По имеющейся информации, 26 марта 2026 года руководством ряда европейских стран на фоне роста потерь и усугубляющейся нехватки живой силы у ВСУ было принято решение о наращивании производства и поставок Украине БПЛА для ударов по территории России.

Существенное увеличение выпуска БПЛА для киевского режима спланировано за счёт расширения финансирования расположенных на территории европейских стран «украинских» и «совместных» предприятий по выпуску ударных беспилотников и их компонентов.

Расцениваем данное решение как намеренный шаг, ведущий к резкой эскалации военно-политической обстановки на всём европейском континенте и ползучему превращению этих стран в стратегический тыл Украины.

Воплощение заявленных представителями киевского режима сценариев террористических атак против России с применением произведенных Европой якобы «украинских» БПЛА ведет к непредсказуемым последствиям.

Вместо укрепления безопасности европейских государств, действия европейских правителей всё быстрее втягивают эти страны в войну с Россией.

Европейской общественности следует не только ясно понимать истинные причины угроз их безопасности, но и знать адреса, а также места расположения «украинских» и «совместных» предприятий по выпуску БПЛА и компонентов для Украины на территории своих стран.» (кінець цитати)

Така публікація і погрози росіян, ознака що Україна і її партнери рухаються в вірному напрямку, а відповідна наша міжнародна діяльність і співпраця мають прямий вплив на українські перемоги і досягнення на всіх фронтах і у всіх  доменах російсько-української війни..

Тому робота з європейськими партнерами в питаннях оборонно-промислового комплексу важливий елемент протидії російському агресору і саме тому при кожній наявні можливості я стараюсь регулярно приймати участь в діяльності авторитетних міжнародних комунікаційних майданчиків і спеціалізованих платформ для фахівців оборонно-промислового комплексу і збройних сил.

Під час свого крайнього відрядження до Польщі  на запрошення організаторів ЕЕС в Катовіцах прийняв участь в проведенні тематичної панелі: Оборонна промисловість України. Досвід, технології та інновації, а також фінансові потреби. Співпраця з європейськими партнерами в оборонному секторі та dual use.

Участь в відповідній дискусії разом зі мною також  прийняли директор PGZ (Polska Grupa Zbrojeniowa), керівник напрямку роботи з Україною Marcin Kłoczko  , представник правління польського оборонного підприємства PONAR Wadowice , який курує спільні проекти з українськими виробниками озброєнь Jacek Zygmunt . Модерував панель перший Віце-президент Польсько- Української Господарчої Палати Dariusz Szymczycha.

У свому виступі  я в числі іншого зупинився:

  • Потребі значно більшої мілітаризації відповідних сфер діяльності польського суспільства в умовах триваючої широкомасштабної агресії росії проти України і актуальної міжнародної ситуації, український досвід і відповідне взаєморозуміння сторін;
  • Характеристика структури і досягнень оборонно-промисловгоо комплексу України і важливість відповідного українського досвіду для Польщі;
  • Погрози і диверсії росії проти підприємств оборонного комплексу країн ЄС зокрема Польщі. Спільні виклики і потреба більш активної координації і оборонно-промислової, військово-технічної співпраці з Україною.
  • Пропозиції щодо підписання масштабної військо-політичної угоди (Союзу)між Польщею та Україною та окремої Угоди про військово-технічну і промислову співпрацю та кооперацію.
  • Про «демократизацію» війни і стирання границь цивільного і військового в умовах новітньої війни і гібридних методів боротьби з ворогом з врахуванням сучасного етапу і динамічних тенденцій науково-технологічного розвитку…

Відеозапис дискусії в т.ч. мого виступу в доданому матеріалі:

Як завжди під час такого роду подій дуже корисними виявились розмови і зустрічі з учасниками конгресу , які пропонували співпрацю з ОПК і силами оборони України і  з якими була можливість поспілкуватись в кулуарах . Окрема подяка Dariusz Szymczycha за сприяння моїй участі в EEC і модерацію відповідної панелі.

ДОВІДКОВО : Загальна інформація про сам Європейський  економічний  конгрес  , який щорічно відбувається в Катовіцах.

Вісімнадцятий цьогорічний Європейський економічний конгрес (ЕЕС\ЄЕК) – найбільший бізнес-захід Центральної Європи. Цьогоріний ЕЕС проходив з 22 по 24 квітня 2026 року в Міжнародному конгрес-центрі та на арені Сподек у Катовіце.

Ці престижні щорічні дебати займають постійне місце в календарі найважливіших економічних подій Європи. Найкраще це демонструє кількість учасників. Серед них високопоставлені європейські та польські політики, і, перш за все, представники бізнесу: інвестори та представники фінансового світу, керівники великих компаній та лідери ключових секторів європейської промисловості.

Масштаб ЄЕК також демонструють цифри (видання 2025 року): 18 000 учасників особисто та онлайн, 1300 доповідачів, 200 дебатів, що охоплюють широкий спектр економічних, соціальних та питань розвитку, та кілька сотень акредитованих журналістів.

Хоча тематичне охоплення Конгресу пов’язане з поточними трендами і викликами  які динамічно змінюються, його місія залишається незмінною – це широкий, різноманітний та відкритий форум для обговорення майбутнього європейської та польської економік.

Цьогорічний Європейський економічний конгрес проходив під гаслом «Сила діалогу». Значний інтерес до участі в Конгресі підтверджує  віру ініціаторів конгресу, що в складному та нестабільному середовищі, посеред динамічних економічних трансформацій та змін у соціально-політичному житті, потреба в діалозі та спільному пошуку рішень є надзвичайно сильною.

Висока цінність дебатів на конгресі визначається компетенціями його гостей та їхньою готовністю поділитися своїми знаннями.

Олег ДУБІШ

 

Олег Дубіш

Голова Правління БО «Благодійний фонд Польсько-Українського партнерства», Голова Ради Польсько-Української Господарчої Палати