Президент Польщі Анджей Дуда сьогодні звернувся до Верховної Ради України

Президент Польщі Анджей Дуда сьогодні звернувся до Верховної Ради України

Президент Польщі Andrzej Duda сьогодні звернувся до Верховної Ради України.
Головне з виступу:
➖ Вільний світ має сьогодні обличчя України.
➖ Ваші рідні, дружини, батьки, діти, онуки, мільйони людей, які мусили виїхати з України до Польщі, втікаючи від трагедії війни, не є в нашій державі біженцями — це наші гості.
➖ Ви кажете, що Польща відкрила свій кордон і дала українцям такі ж самі права, які мають поляки, і прийняла до шкіл ваших дітей, і це також правда. Але це не ми є герої, то ви є цими героями.
➖ За багато місяців до спалаху війни, я був переконаний, що Україна ефективно дасть відсіч росії, що буде, як герой вірша великого Івана Франка, як «Дух, що тіло рве до бою, рве за поступ, щастя й волю».
➖ Дякую вам сьогодні за те, що ви захищаєте Європу перед нашестям варварства та нового російського імперіалізму, що показуєте тиранам їхнє місце, що ви доказали, що дух вільного народу сильніший.
➖ Вороги багатократно пробували нас посварити, скерувати проти себе. Сьогодні й надалі пробують, страшать поляків українцями й українців поляками, використовують для цього болісні теми з нашого минулого болісного, з нашої історії. Але це їм не вдасться.
➖ Переможна битва за Київ, переможна битва за Харків, героїчний захист Маріуполя вже назавжди залишаться на сторінках історії.
➖ Україна показала всьому світові, що вона у силі протистояти імперіальній росії. рф не реалізувала ні однієї зі своїх стратегічних цілей, понесла величезні втрати та несе їх весь час. Це великий успіх Української Держави, Збройних Сил України, української влади та всього Українського Народу.
➖ Західний світ об’єднався навколо України. Велика в цьому заслуга Сполучених Штатів Америки та лідерства з боку Президента США Джо Байдена. Київ є місцем, де чітко видно, що потребуємо більше Америки в Європі як у військовому, так і в економічному вимірах.
➖ Лише Україна має право вирішувати своє майбутнє. Світ, міжнародна спільнота мають вимагати від росії закінчити агресію та повністю покинути територію України, перестати топтати міжнародне право, не може бути жодних переговорів і приймання рішень за спиною України.
➖ Сьогодні західний світ складає екзамен на вірогідність. Вірогідності того, чи його цінності щось значать. Якщо для святого спокою економічних інтересів або політичних амбіцій пожертвують Україною, хоча б сантиметром її території та клаптиком її суверенітету, це буде величезним ударом не лише для Українського Народу, але для цілої західної спільноти, я не маю тут жодних сумнівів.
➖ Після Бучі, Бородянки, Маріуполя не може бути повернення до «business as usual» з росією.
➖ Я особисто не спочину, поки Україна не стане членом Європейського Союзу у повній мірі цього слова. Це моя велика мрія як Президента Польщі та як людини, щоби ми могли разом будувати спільне майбутнє, це дуже важливо не лише для нас, але й для наступних поколінь — наших дітей і онуків.
➖ Сьогодні настав час для нового польсько-українського трактату — договору про добре сусідство.
➖ Нехай одним із постійних знаків наших відносин буде швидкісне залізничне сполучення між Києвом і Варшавою. Побудуємо його разом. Вірю, що ми це зробимо найближчими роками.
➖ Ми хочемо підтримувати вашу енергетичну незалежність, а також взяти активну участь у відбудові. Потрібні спеціальні фонди на відбудову. Я говоритиму про це вже найближчими днями зі світовими лідерами під час саміту у Давосі.
➖ Пам’ятаємо, що Україна мусить бути відбудована насамперед за кошти агресора. Такі вимоги історичної справедливості.
➖ Україна виграє війну, подолає труднощі і буде відбудована ще кращою, ніж до російської агресії.
Фото: Вадим Сарахан
Діана Баринова

Експерт з питань децентралізації та місцевого розвитку Національного інституту стратегічних досліджень, член Ради Польсько-Української Господарчої Палати, голова правління ГО «Польсько-українська аграрна асоціація», голова правління ГО «Центр розвитку місцевого самоврядування»