Тепер-то все ясно як саме зелена команда планує реформувати «сферу кібербезпеки»

Тепер-то все ясно як саме зелена команда планує реформувати «сферу кібербезпеки»

Ну тепер-то все ясно як саме зелена команда планує реформувати «сферу кібербезпеки».

Ну тепер-то все ясно як саме зелена команда планує реформувати «сферу кібербезпеки».
План простий: Захід присилає своїх експертів, вони усе нам розказують як треба зробити, а ми просто робимо, силами наших волонтерів (за їжу та рядок в резюме). І все це не за наші гроші, а за їхні. Бінго.
Все ж просто, йоптить.
І ідуть лісом усі ті пихаті місцеві іксперди зі своїми нечитабельними пропозиціями. Професіонали хрінові, не хочуть волонтерити «за родіну», ідіть у дупу, без вас обійдемося.
Ось ми покажемо чого варта наша молода креативна команда з нашими інноваційними ідеями, без оцих ваших «потрібні глибокі знання».

Особисто я бажаю молодій зеленій команді успіху. Аби був результат.
Саме тому, про всяк випадок, зауважу на кілька неважливих дрібниць під час реалізації такої супер-стратегії.
Західні експерти розкажуть як у них все працює і як має бути, не питання. У них там теж не так щоб скрізь прям агонь, але в цілому працює непогано.
А ось як цю чудову сову натягувати на глобус України – то вже ваша проблема, шановний Уряд України, тут ми вам не допоможемо. Ми вам розказали, а тепер давайте якось самі. Божезбав втручатися у внутрішні справи незалежної країни.

Західні експерти, які почнуть вивчати вітчизняне кібер-законодавство і не з’їдуть з глузду на перші два тижні (звісно, у перекладі копійчаних перекладачів-волонтерів), дійдуть першого висновку: а як це може працювати? Чому у вас одне колесо квадратне, два трикутні, чому їх взагалі сім і чому вони крутяться у протилежні боки? І шо це за бокове колесо біля вихлопної труби? Чому кермо знаходяться у окремому броньованому золотому візочку позаду головної машини? А водій за кермом золотого візочка – чому дивиться на не дорогу, а на пачки купюр у мішку?

І таких питань буде більше кожного дня. Кінець кінцем стане зрозуміло, що швидше, дешевше та ефективніше буде переробити усе кібер-законодавство з нуля.
А це лише питання законодавства, яке, якщо припустити його ідеальність, не дуже пов’язане з його фактичним впровадженням (імплементація називається, по-розумному), особливо далеко від столиці. Особисто я оцінюю проблему кібер-законодавства як десь 1/10 усіх проблем галузі.

Тому у молодої команди реформаторів спокуса підрихтувати клеєм та скотчем те, що є наразі, буде великою та постійною. І в результаті вийде якийсь шалений мікс з порад західних експертів, лобіювання вітчизняних розпильщиків, інсайтів дідуганів з науково-дослідних інститутів проблем кібер-шмібер та несамовитого креативу напівголодних волонтерів, натхненних приналежністю до Великої Справи. Чи буде той мікс працювати – хтозна, але ж процес буде креативний, веселий, довгий та з купою селфі.

Або ж так не буде насправді, просто мені кошмар наснився. Маячня наяву, розбудіть мене.
Насправді розумні та щедрі західні експерти всьому навчать, покажуть, розкажуть, все нам куплять, ще й грошей дадуть, і все буде чудово. Залишиться натиснути кнопочку, педальку в підлогу і потім просто рулити, насолоджуючись гарно виконаною справою та плюючи на злобних заздрісників.
Саме так все і буде. Чого і бажаю хлопчикам та дівчаткам з Мінцифри.

Нехай щастить!

https://tinyurl.com/sfw8xgj

UPD: У коментах накидали скріншотів про те, що зекоманда знала про західні програми допомоги ще до того, як почала розводити кібер-спільноту “на волонтерство”.

Костянтин Корсун

Голова Ради Громадської організації Українська група інформаційної безпеки, директор компанії з кібербезпеки Berezha Security.