Українці хочуть працювати в Чехії, але дозволів на роботу недостатньо

Українці хочуть працювати в Чехії, але дозволів на роботу недостатньо

Те, що українці складають переважну більшість серед трудових нелегалів (80%) в Чехії, є наслідком недостатньої урегульованості ринку працевлаштування в країні.

«Головна причина того, що українці становлять 80% нелегальних працівників Чехії, полягає в тому, що кількість українців, що бажають працевлаштуватися в Чехії не збігається з кількістю наданих дозволів на роботу», – вважає експерт. В. Воскобойник також нагадав, що за 2018 загальна кількість дозволів для працевлаштування українців в Чехії склала 19 300. А на даний момент ця цифра збільшена до 40 тисяч.

«З огляду на те, що різниця в заробітних платах між Польщею і Чехією становить від 15 до 20%, українці, які бажають заробляти більше, звичайно їдуть на заробітки в цю країну», – додав він. Таким чином, за словами В. Воскобойника проблема полягає в недостатній урегульованості ринку працевлаштування в Чехії.

«Українців, затриманих під час нелегального заробітку, безумовно, депортують. Таким чином, за 2018 рік з Чехії було депортовано близько 3,5 тисячі українців», – додав експерт. За його словами, в попередньому році кожен календарний день десять наших громадян були депортовані з Чехії.

«Депортовані не можуть заїжджати на територію Євросоюзу від одного до п’яти років. Але, як правило, найчастіше передбачається заборона на в’їзд терміном на один рік. Але навіть через рік після введення заборони у депортованих будуть виникати проблеми з отриманням робочої візи», – підсумував В. Воскобойник.

Нагадаємо, за офіційними даними Міністерства праці та соціальних справ, в 2018 році в Чехії нелегально працювали 3800 іноземців. Незважаючи на те, що в країні вже третій рік працює програма «Режим Україна», близько 80% відсотків нелегальних працівників були саме українцями. Як заявляють представники Економічної палати, проблема полягає в низькій гнучкості офіційної системи працевлаштування українців.

Джерело: ГолосUA

Василь Воскобойник

Президент всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування