Власник Ukrpress.info подав апеляцію на рішення суду щодо блокування - що у нас відбувається з свободою слова?

Власник Ukrpress.info подав апеляцію на рішення суду щодо блокування – що у нас відбувається з свободою слова?

Власник і керівник інтернет-видання Ukrpress.info Олексій Платонов (Воронцов) 8 серпня подав апеляційну скаргу на рішення суду про блокування 19 інформаційних сайтів, яким був обмежений доступ і до його медіа.


Про це він повідомив «Детектору медіа».

«Колеги з Еnigma допомогли нам написати апеляційну скаргу і сьогодні я її подав. Було б дуже добре об’єднати зусилля в цій справі з громадською організацією «Лабораторія цифрової безпеки»», – сказав Олексій Платонов.

(Суд призначений на 20 серпня, на 15:00, суддя Росік Тетяна Володимирівна, за адресою — м.Київ, вул. Солом’янська, 2а. Просимо всіх не байдужих прийти і підтримати нас! — ред).

Як поліція фальсифікує справи та рішення суду для здійснення тиску на вільні та незалежні ЗМІ — звернення (відео)

Він зауважив, що редакція видання не отримала жодного листа з попередженням про блокування. Крім того, власник Ukrpress.info додав, що також планує подавати скарги до Генеральної прокуратури, Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України.

Інтернет-видання UkrPress.info працює з 2015 року.

Як писав ДМ, Печерський районний суд Києва 23 липня ухвалив рішення про обмеження доступу до платформи для блогерів Еnigma.ua. Керівники платформи стверджують, що причиною блокування начебто стало розміщення матеріалу з назвою «В Україні багато правоохоронців об’єднуються в ОПГ для боротьби з правозахисниками». Крім того, рішенням судді Печерського райсуду Сергія Вовка було обмежено доступ до близько 20 сайтів, при цьому їх власники не були про це попереджені.

Юристи «Лабораторії цифрової безпеки» вважають, що ухвала суду, яка зобов’язує провайдерів блокувати 19 інформаційних сайтів, зокрема blogs.korrespondent.net, Enigma та informator.news, суперечить як чинному законодавству України, так і міжнародним стандартам у сфері захисту свободи вираження поглядів.
6 серпня Апеляційний суд Києва переніс на 20 серпня на 15:00 розгляд апеляційної скарги щодо рішення про блокування 19 інформаційних сайтів. У суді пояснили, що досі не отримали справу.

Нагадаємо, у травні 2017 році із запровадженням санкцій РНБО та Президент зобов’язали інтернет-провайдерів блокувати доступ до російських соціальних мереж «Вконтакте» і «Одноклассники», інтернет-порталу «Яндекс» і його сервісів, а також поштового сервісу Mail.ru, ресурсів виробників програмного забезпечення «Лабораторія Касперського», «Доктор Веб», 1С та інших.

У травні 2018 року санкційні списки РНБО та Президента було розширено. За підрахунками «Детектора медіа», під новими санкціями у списках юридичних і фізичних осіб опинилися 198 сайтів і веб-ресурсів із Росії та з окупованих територій України, а також три українські інтернет-ресурси. Зокрема, від інтернет-провайдерів вимагається блокувати 43 веб-сайти російських медійних компаній — телеканалів, деяких радіостанцій, медіахолдингів, інформаційного агентства «Россия сегодня» («РИА Новости»), 40 веб-ресурсів і сервісів, пов’язаних із російською платіжною системою Webmoney та системою управління бізнесом Capitaller, та 115 веб-ресурсів із окупованих Криму та ОРДЛО. Також під вимогу блокування потрапили три українські інтернет-ресурси: «РИА Новости Украина» (rian.com.ua), «Экономические известия» (eizvestia.com) і «Український бізнес-портал» (ubp.com.ua).