Якось без пафосу пройшла новина про створений в ЗСУ новий вид військ: Сили Безпілотних Систем

Якось без пафосу пройшла новина про створений в ЗСУ новий вид військ: Сили Безпілотних Систем

Якось без пафосу пройшла новина про (вже майже) створений в ЗСУ новий вид військ: Сили Безпілотних Систем.
Виявляється, створити новий вид ЗСУ юридично доволі просто: звичайним указом Президента + внесення змін з Закон про ЗСУ дописавши новий рід сил. Точнісінько так, як я казав ще два місяці тому: https://cutt.ly/Kw4NqL7g
Чому рівно таким самим чином досі не створені Кібервійська в ЗСУ – залишається містичною загадкою.
Хоча загадка може виявитися доволі проста: недалекість, посередність, політично-корупційні інтереси, хворобливі амбіції вітчизняних жижиталізаторів та їхніх посіпак. Адже ні для кого не секрет, що «Міша й його команда» жорстоко контролюють усе, де є слова «ІТ», «кібер», «інформаційний», «технології».
Але досі неясно чому Федоров досі не створив собі чорний хід прямо всередину ЗСУ – як він це зробив у МОУ. Думаю, це якось пов’язано з небажанням командування ЗСУ мати чужу руку у себе в дупі. Цілком робочою виглядає версія, що Мішані не вдається призначити командувачем кібервійськ умовну «катю», то він блокує весь процесс, а-ля «не діставайтся ж ти нікому!»
Але менше з тим: пряма вказівка «створити кібервійська!» була чітко надана Верховним Головнокомандувачем ще у серпні 2021: https://cutt.ly/IJbkqwZ
То чому попри прямий наказ Самого Головного Начальника – він не виконується? Що могли піти не так? Невже проект такого указу неможливо занести Верховному без погодження з цифровим кардиналом?
Тобто виходить, що нові роди сил ЗСУ продовжують створюватися в Україні – але до кібервійськ все ніяк не дійде.
При тому, що НАТО ще у 2016 році визнали кіберпростір «сферою військових операцій», нарівні з землею, морем та повітрям.
Німеччина офіційно створила кібервійська лише у цьому, 2024 році. Німеччина, яку вітчизняні фанати цифровізації називають найбільш архаїчною та не-технологічною країною Європи. Де досі ходять паперові листи та немає «таких зручних»(С) додатків – хоча інституції працюють, персональні дані захищають, і місцевих це влаштовує. Ну і перша економіка Європи, авжеж. А наша економіка, вся така цифровізована – остання. Така прикрість, шановне панство. І до повномасштабної агресії – теж була останньою, мда-с.
Тобто Світ рухається у темпі розвитку технологій, а в Україні поки що одні балачки: «неможливо переоцінити», «війну вИграють технології», «кіберпростір є новим полем бою», бла-бла-бла.
Але результати – ось вони, на табло. Триндіти та обіцяти у нас чиновники полюбляють, а от виконувати обіцяне – якось «не на часі». Просто цікаво як вони відмазуються по цьому кейсу перед Найвеличнішим.
Цивілізований Світ вже давно зрозумів, що кожній країні потрібен спеціалізований цивільний орган з кібербезпеки, а також окремо – військовий.
Але таке враження, що в Україні поки що не зрозуміли як на цьому красти гроші, точніше – у чию кишеню вони підуть, тому процес буксує.
Чи може просто «роль кібербезпеки дещо перебільшена»(С)? Добре, шо воно не ляпнуло такого у 2019 про безпілотніки, а то Сили безпілотних систем і досі б не були створені.
P.S.: Згоден, що «тут і зараз» нам важливіші «безпілотні війська», ніж кібервійська. Але чи означає це, що кібервійська нам не потрібні? Якщо не потрібні – прямо так про це і скажіть. Мовляв, «ну помилився Найвеличніший, це в нього буває». А то їздять цілими делегаціями за кордон у теплі краї на «обмін досвідом» поплескати язиками про «важливість кібербезпеки», а кібервійськ як не було – так і не має.
Костянтин Корсун

Голова Ради Громадської організації Українська група інформаційної безпеки, директор компанії з кібербезпеки Berezha Security.