Запустити публічний чат-бот Армія+ у Телеграмі для військових та членів їх сімей

Запустити публічний чат-бот Армія+ у Телеграмі для військових та членів їх сімей

Скажу відверто: запустити публічний чат-бот Армія+ у Телеграмі для військових та членів їх сімей – таке могли придумати тільки у фсб.
Під час війни проти росії зробити онлайн-сервіс для українських військових на продукті, повністю підконтрольному росії – я не вірю у настільки запущену фазу розумової відсталості. Більше схоже на цілком свідому диверсію.
Про радикальну шкідливість ворожого продукту Телеграму я довблю вже п’ять років – рівно стільки, скільки при владі молода команда фанатів цієї кремлівської соцмережі. Наскільки ця любов безкоштовна – згодом покаже слідство.
Але навіть якщо хтось вважає усі мої безнадійні заклики конспірологією, хто наївно вірить у розіграний рф-спецслужбами спектакль «телеграм блокували на роіссі», чи повівся на тупий розвод Дурова «Телеграм зареєстровано в Дубаї» – давайте про простіші речі поговоримо, зрозуміліші. Трошки технічні, але вже потерпіть.
Так от, чат-бот АрміяХрест – він не шифрований, а дані збираються на серверах Телеграм. Ну така вже особливість: задля швидкості роботи та зручності користування – жертвують безпекою. Тому що наскрізне шифрування уповільнює швидкість передачі даних: така його особливість, на жаль.
Усі месенджери змушені робити цей тяжкий вибір: швидкість роботи чи безпека користувачів. Якщо Signal, Threema, WhatsApp та навіть всратий Viber вирішили, що безпека все ж важливіша, то у Дурова свідомо зробили вибір не на користь безпеки. Щоб пересічні бурмотіли «зате зручно» і користувалися якомога частіше.
А відсутність шифрування у ТГ-боті АрміяХрест та зберігання даних на серверах Телеги означає тільки одне: усі запити будуть читатися та аналізуватися супротивником. Кожен користувач чат-боту може бути ідентифікований. Далі можна визначити його приналежність до військової частини, геолокацію, приблизні або точні координати. І ще багато чого. По членам сімей так само: ворог тепер знатиме хто кому дружина, брат, батько, дитина, де вони наразі знаходяться, тому їх можна буде знайти, залякати, шантажувати, знищити «новічком», тощо.
По характеру та статистиці найчастіших питань чат-боту можна визначати больові точки української військової системи – і бити по ним інформаційно-прицільно.
Також можна проводити через офіційний чат-бот цільові інформаційні спецоперації: наприклад, … хоча ні, не буду підказувати.
По усі ці особливості роботи Телеграму знають усі спецслужби Світу і ефективно ними користуються – і наші також, між іншим.
Але зробити в російському телеграмі офіційний чат-бот, де можна легко ідентифікувати українських військовослужбовців та членів їх сімей – таке міг зробити лише свідомий ворог України. Який займає високу державну посаду, краде з українського бюджету мільйони доларів, допомагає російському бізнесу в Україні, блокує петиції про заборону російського Телеграм, свідомо веде руйнівну державну політику у сфері цифровізації. І це я не про Катю (вона по суті ніхто). «Скажітє как єво завут?»
І пох йому на усі ці ваші дописи у ваших хвесбуках. Ця мразота боїться лише сили – як і їхні лептеногі хазяї. Бояться, що обурені люди вийдуть під стіни їхніх маєтків та розкішних офісів, як це було у 2004 та 2014. Мені цікаво, де зараз знаходиться «рівень останньої краплі». Що змусить українців викинути агентуру фсб з влади в Україні? Оприлюднення списків військових частин? Публікація адрес, паспортів та установчих даних на всіх незручних журналістів-розслідувачів та їх близьких? Оголошення «виборів у Дії»? Публічне спалення незручних блогерів на перехресті Ділової та Антоновича? Нічого з переліченого, навіть разом взяте?
Повторюю: агентура кремлівських спецслужб розставлена на найвищих щабелях влади в Україні. І проект «Арімя+ у Телеграм» – це прямий тому доказ.
Але СБУ чомусь вперто цього «не помічає».
Костянтин Корсун

Голова Ради Громадської організації Українська група інформаційної безпеки, директор компанії з кібербезпеки Berezha Security.