Анджей Дуда: Ми, поляки, хочемо добрих відносин з українцями
https://www.rbc.ua/static/img/r/e/regnum_picture_1467989374386870_normal_650x410.jpg

Анджей Дуда: Ми, поляки, хочемо добрих відносин з українцями

Президент вважає, що поляки та українці потрібні одні одним, аби Польща і Україна були сильними та безпечними. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Пам’ять про злочини зобов’язує нас підтримувати минуле на міцному фундаменті правди, а не фальші, забуття, витіснення», – написав президент Польщі Анджей Дуда у листі до учасників жалобних заходів у роковини злочину в Гуті-Пеняцькій на Львівщині. Він додав, що Польща та Україна «потрібні одна одній для того, аби обидві країни були сильними та безпечними».

28 лютого 1944 року, за твердженням низки польських істориків, українські націоналісти вбили понад 850 мешканців цього села. З іншого боку, як повідомляє портал Історична правда, «Згідно з документами польського Архіву новітніх актів, село спалив підрозділ німецької таємної польової поліції (ГФП)».

Під час недільних урочистостей у 74 роковини злочину в Гуті-Пеняцькій державний секретар в Канцелярії президента Польщі Адам Квятковський прочитав листа від президента Анджея Дуди до учасників події.

Президент Польщі звернув увагу, що злочин, вчинений 74 роки тому, призвів до загибелі приблизно тисячі невинних людей.

«Ви зустрічаєтесь нині у місці, яке 74 років тому, протягом одного дня, з великого, сповненого життя села, перетворилося у мертву пустку. Злочин геноциду, вчинений тут українськими солдатами та поліцейськими на службі гітлерівського Третього Рейху та українськими націоналістами призвів до знищення приблизно тисячі людей, польських жителів Гути-Пеняцької та євреїв й утікачів з інших місцевостей Волині та Поділля, яких вони переховували», – зазначив Анджей Дуда.

«Невинна смерть, заподіяна тільки тому, що вони були поляками, лякає величезною жорстокістю», – додав президент. За словами Анджея Дуди, не можна забувати про злочин у Гуті-Пеняцькій та відвертати він нього очі. «Ми, сучасні поляки, винні це нашим убитим співвітчизникам. Але це також наш обов’язок щодо наших нащадків: пам’ятати та робити висновки», – наголосив президент.

«Пам’ять про вчинену тут різню також зобов’язує нас підтримувати минуле на міцному фундаменті правди, а не фальші, забуття та витіснення. Ми, поляки, хочемо добрих відносин з українцями», – говориться у листі.

«Наші народи потрібні один одному, аби обидві наші держави були сильні та безпечні», – підкреслив він. «І тому нам потрібна також пам’ять і правда про те, що сталося тут 28 лютого 1944 року – аби нічого подібного ніколи більше не повторилося і аби наші відносини підтримувалися на міцних позиціях та взаємній довірі», – зазначив Анджей Дуда.