Анджей Дуда привітав литовців зі 100-річчям відбудови Литовської держави
http://external.polskieradio.pl/files/0121da65-b977-4b8e-ab29-14192e9bfd0a.file

Анджей Дуда привітав литовців зі 100-річчям відбудови Литовської держави

26 лютого Литва святкує 100-річчя повернення своєї державності та незалежності. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президент Польщі Анджей Дуда привітав литовців з нагоди 100-річчя повернення їхньої державності. У листі до президента Литви Далії Ґрибаускайте він побажав усім жителям цієї країни радісного святкування річниці та успіхів у всьому.

Лист опублікований на веб-сторінці Канцелярії президента Польщі. Анджей Дуда написав, що 2018 рік є особливим як для Польщі, так і для Литви, які святкують сторіччя повернення своєї незалежності.

«Історія наших країн протягом століть була особливо пов’язаною. Ми використовуємо наш багатовіковий досвід, зосереджуємося на сучасних викликах у наших двосторонніх відносинах та у всьому євроатлантичному просторі», – наголосив у листі президент Польщі.

Анджей Дуда висловив свою радість, що він може брати участь у святкуванні річниці Відродження Литовської державності.

З нагоди 100-річчя відбудови Литовської держави нині ввечері на фасаді Президентського палацу у Варшаві засвітять святкову ілюмінацію.

Польське президентське подружжя бере участь у святкуванні 100-річчя повернення литовської державності у Вільнюсі. На святкові заходи до столиці Литви приїхали президенти багатьох європейських держав та очільники євросоюзних установ: президенти Німеччини, України, Латвії, Естонії, Фінляндії, Грузії та Ісландії, а також спадкоємиця шведського престолу кронприцнеса Вікторія та очільники євросоюзних установ – Дональд Туск і Жан-Клод Юнкер.

Офіційні заходи з нагоди 100-річчя відбудови Литовської держави почалися пополудні на площі Сімонаса Даукантаса у Вільнюсі. Польська президентська пара взяла участь у церемонії підняття державних прапорів трьох країн Балтії. Президент Литви Далія Ґрибаускайте виступила з урочистою промовою. Потім у кафедральному соборі-базиліці Святого Станіслава та Святого Владислава Анджей Дуда з дружиною взяли участь у святій месі. Святкові заходи триватимуть до пізнього вечора.