Державний секретар США: Польща є сильним союзником у НАТО
http://external.polskieradio.pl/files/be4cacef-6568-4c6a-9a9c-a289596bd6f3.file

Державний секретар США: Польща є сильним союзником у НАТО

Очільник дипломатії США Рекс Тіллерсон зустрівся у Варшаві з прем’єр-міністром Матеушем Моравєцьким та главою МЗС Яцеком Чапутовичем. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністр закордонних справ Яцек Чапутович заявив, що Польща і США мають однакові погляди на потребу зміцнення НАТО. Очільник дипломатії сказав, що Варшава доцінює активність американських компаній у процесі модернізації польських збройних сил. Міністр висловив надію, що розмови про постачання систем протиракетної оборони «Патріот» та іншого озброєння незабаром будуть закінчені.

Державний секретар США Рекс Тіллерсон звернув увагу, що в цій справі працюють переговірні команди. «Я впевнений, що всі ці питання будуть вирішені і результат буде дуже позитивним, у зв’язку з чим Польща буде набагато безпечнішою і матиме більший оборонний потенціал та збільшить силу НАТО», – сказав очільник американської дипломатії. Рекс Тіллерсон зазначив, що Польща є сильним союзником у рамках Північноатлантичного альянсу. За його словами, США доцінюють факт, що Варшава виконала зобов’язання і призначає на оборону два відсотки ВВП, а в майбутньому призначатиме ще більше.

Політики обговорили також справу проекту Nord Stream 2 та енергетичної безпеки в нашій частині Європи. «Під час нинішніх розмов Польща представила критику проекту Nord Stream 2 як такого, що служить геополітичному натиску в цьому регіні світу. Ми проситимемо наших американських союзників підтримати нашу політику в цій сфері», – сказав міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович.

Рекс Тіллерсон заявив, що Польща і США разом виступають проти цього проекту. За його словами, планований російсько-німецький газогін Nord Stream 2 підриває загальну безпеку та енергетичну стабільність Європи і запевняє Росії ще один засіб політизації енергетики.

Міністр закордонних справ Яцек Чапутович задекларував, що Польща співпрацюватиме зі США на форумі ООН. Польща є непостійним членом Ради безпеки ООН. Глава дипломатії висловив також надію на подальше зміцнення польсько-американських відносин.