Дослідження: 55% українців на Помор’ї хочуть там залишитися
http://ocdn.eu/images/pulscms/Nzk7MDQsMCxiOSxhOTUsNWYzOzA2LDMyMCwxYzI_/83a39abcdb1d8856811d833200d95287.jpg

Дослідження: 55% українців на Помор’ї хочуть там залишитися

Влада Поморського воєводства анонсувала запуск програм для асиміляції іммігрантів з України. Про це повідомляє Upmp.news з посиланям на Польське радіо.

55% опитаних українців, котрі працюють у Поморському воєводстві, хочуть залишитися у регіоні, – йдеться у найсвіжішому опитуванні. Регіональна влада анонсувала реалізацію програм для асиміляції іноземців.

У 2017 році на Помор’ї було зареєстровано понад 120 тис. заяв про намір доручити виконання роботи громадянам України. Загалом торік іноземцям було видано 123 тис. заяв про короткотермінову роботу. Проти 2016 року це число збільшилося більш ніж у 2,5 рази.

Минулого тижня в Ґданську відбувся семінар, присвячений результатам дослідження на ринку праці. У 2017 році Воєводське управління праці у Ґданську від імені Поморського воєводського самоврядування провело дослідження про зростання дефіциту працівників та зацікавлення працедавців працевлаштуванням іноземців, передусім громадян України.

Маршал воєводства Мєчислав Струк під час брифінгу не приховував, що отримана завдяки дослідженню інформація дозволить заохотити іммігрантів з України до поселення та роботи у Поморському воєводстві. Він зазначив, що 2017 року в регіоні було 120 тис. вільних робочих місць. Це проблема, про яку повідомляють багато підприємців, – додав він.

Директорка Воєводського управління праці у Ґданську Йоанна Вітковська поінформувала, що понад половина опитаних громадян України (55%), котрі працюють у Поморському воєводстві, дуже хочуть залишитися на Помор’ї. «Багато людей приїжджає відразу із сім’ями, багато хто сподівається „перевезти” до Польщі сім’ю з України», – сказала вона. «Українці радо приїжджають до нас, вибір Поморського воєводства не випадковий, вони думають, що тут добре життя, є пропозиції доброї і високо оплачуваної роботи», – сказала Вітковська.

Щосьомий (13,7%) опитаний українець має намір регулярно приїжджати у Поморське воєводство. Згідно з дослідженням, 25% хоче залишитися у регіоні тільки до часу закінчення дійсності візи або терміну посвідки на тимчасове перебування.

Маршал Мєчислав Струк наголосив, що самоврядній владі на Помор’ї дуже важливо, аби іммігранти з України асимілювалися в регіоні. «У контексті демографічних явищ, все меншого числа працівників на ринку праці, нам потрібні кваліфіковані працівники», – пояснив він. «Ми надсилаємо таку інформацію усім, аби вони працювали над цим, розвивали дружню атмосферу для людей, котрі шукають свій життєвий шлях на Помор’ї», – пояснив він.

Чиновник зазначив, що нині немає жодних програм для асиміляції іноземців на державному рівні. Струк сказав, що такі програми потрібно розвивати на регіональному рівні. Він повідомив, що влада Поморського воєводства «виділила кошти з бюджету воєводства на запуск таких програм».

За його словами, згідно з дослідженням, треба ще багато зробити для адаптації українців у регіоні. Мєчислав Струк зауважив, що йдеться, наприклад, про роботу серед польських дітей над прийняттям їхніх ровесників, які приїжджають на Помор’я, прийняття колами, у яких вони живуть, аби не виникали анклави українців, білорусів. Йдеться про те, аби ці люди, близькі полякам культурно, могли асимілюватися у місцевих поморських громадах, – сказав маршал.

За його словами, понад 27% опитаних українців працює на Помор’ї понад три роки. Він визнав, що самоврядні органи влади хочуть, аби цей відсоток був ще більшим. «Нам дуже важливий швидкий розвиток підприємств, збільшення конкурентоспроможності не тільки на польському ринку, але теж іноземному, а для цього потрібні працівники», – підкреслив він.

Директор Вітковська підкреслила, що дослідження серед працівників та жителів Поморського воєводства не підтвердило стереотип, що іноземці забирають роботу у поляків. «Не підтвердився теж стереотип, що через іноземців менша зарплата», – додала вона.

Вітковська звернула увагу, що є велике бажання інтеграції як серед поляків, так і українців. 92% анкетованих українців позитивно відповіли на запитання про потребу інтеграції з поляками. «Треба зробити так, аби громадяни України та іноземці почувалися у нас не гірше, ніж жителі», – підкреслила Вітковська.

Очільниця Воєводського управління праці додала, що головними кроками з метою асиміляції можуть бути: організація допомоги в управліннях завдяки наданню послуг українською мовою та організація вивчення польської мови.