Дослідження: 84% поляків підтримує членство в ЄС
http://vkurse.ua/i/2009-03/sammit-evrosoyuza.jpg

Дослідження: 84% поляків підтримує членство в ЄС

Австрійці та поляки найбільше серед жителів східної частини ЄС підтримують членство в Спільноті. Про це повідомляє Upmp.news із посиланням на Польське радіо.

Жителі східної частини Європейського Союзу хочуть залишатися у Спільноті, хоча часто вони незадоволені її лідерами. Про це йдеться у дослідженні, проведеному у 10 країнах ЄС угорським центром Nezoepont.

Три четверті (73%) жителів сходу ЄС вважають, що їхні країни повинні скоріше залишатися у Спільноті, а тільки 18% переконані, що скоріше повинні вийти з неї. Дослідження проведено у державах Вишеградської групи – Чехії, Польщі, Словаччині та Угорщині, а також в Німеччині, Австрії, Словенії, Хорватії, Румунії, Болгарії та Сербії, яка не є членом ЄС, однак хоче ним стати.

Найбільше підтримують членство в ЄС австрійці (86%) і поляки (84%, проти членства у Спільноті висловилося тільки 7% опитаних). В Угорщині відсоток прибічників членства в ЄС склав 71%, а противників 14%.

У Сербії 61% анкетованих, згідно з дослідженням, підтримує вступ їхньої країни в ЄС.

Водночас найбільше прибічників виходу з ЄС є в Чехії (31%) та Хорватії (25%), проте досить багато їхніх однодумців живе також в Німеччині та Словаччині (по 23%).

Водночас майже половина респондентів (49%) висловила незадоволення способом урядування Євросоюзом в Брюсселі, тільки 38% задоволені цим процесом. Найбільше незадоволені роботою влади ЄС є жителі Словаччини (71%), Чехії (69%), Німеччини (58%) та Угорщини (57%).

Найбільше осіб, котрі скоріше задоволені робою брюссельського уряду ЄС, живе в Румунії (58%), а також у Польщі та Словенії (по 49%). Водночас в останніх двох країнах незадоволених роботою євросоюзної влади є 40%.

Понад половина опитаних (53%) визнала, що ситуація в Європі йде у поганому напрямку, а тільки 40% – що скоріше у доброму (у Польщі 42% опитаних вважає, що у поганому напрямку, а 44% – скоріше у доброму).