Голова МЗС Польщі: Незалежна Україна необхідна для ладу і безпеки в Європі
http://external.polskieradio.pl/files/a2524925-39d5-4a61-b3ad-846329818510.file

Голова МЗС Польщі: Незалежна Україна необхідна для ладу і безпеки в Європі

Яцек Чапутович представив у Сеймі Польщі головні завдання польсько-українських відносин у 2018 році. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович вважає, що незалежна, демократична та стабільна Україна для Польщі є необхідним елементом європейського ладу та безпеки. На цьому очільник польської дипломатії наголосив під час свого виступу у Сеймі Польщі, представляючи основні завдання закордонної політики Варшави у 2018 році.

Міністр заявив, що важливість двосторонніх відносин підкреслив минулорічний візит президента Анджея Дуди до Харкова. «Ми переконані, що польсько-українське партнерство є постійним і таким воно має залишатися. Трагічне історичне випробування, що зачепило Україну в результаті російської збройної агресії, викликає у Польщі природне співчуття та солідарність з народом, який бореться за свободу, цілісність та незалежність», – сказав Яцек Чапутович.

Голова Міністерства закордонних справ Польщі звернув увагу на енергетичне, військово-підготовче та комунікаційне співробітництво двох держав. «Ми розвиваємо транспортні сполучення – залізничне та авіаційне – а польський національний перевізник LOT відкриває сполученням вже з шостим летовищем в Україні (у Запоріжжі – ред.). Ми показали енергетичну солідарність у зв’язку з рішенням Ґазпрому про перекриття постачання газу в Україну, транспортуючи цю сировину через вузол у Германовичах», – сказав він.

За словами очільника польської дипломатії, нині активно розвиваються взаємини між суспільствами обох держав. Торік, як сказав він, польські консули видали громадянам України 1,2 млн віз, а у польських вищих навчальних закладах навчається нині 35 тисяч студентів з України.

Яцек Чапутович нагадав, що цьогоріч минає 100-річчя незалежності як Польщі, так і України. «Це також 75 річниця масових злочинів, вчинених проти поляків на Волині. Ці ювілеї несуть у собі сильний емоційний заряд; ми повинні написати спільноти сценарій вашування цих історичних подій», – сказав міністр.

Яцек Чапутович підкреслив, що введену Україною заборону на проведення пошуково-ексгумаційних робіт останків польських жертв воєн та конфліктів важко зрозуміти і це перешкоджає діалогу. Польський міністр висловив надію, що найближчим часом ця заборона буде скасована.