Головні теми IV Конгресу сільського господарства – АЧС і закон про мисливство
http://monitor-press.info/images/INFO/2017/08Aug/28/Henryk-Kowalczyk-Q.jpg

Головні теми IV Конгресу сільського господарства – АЧС і закон про мисливство

Представники уряду пообіцяли посилення нагляду над Польським мисливським союзом та ефективнішу боротьбу з африканською чумою свиней. Про це повідомляє Upmp.news із посиланням на Польське радіо.

У Варшаві триває IV Конгрес сільського господарства. Головні теми переговорів – це африканська чума свиней та закон про мисливське господарство.

Голова Всепольського порозуміння профспілок фермерів та сільськогосподарських організацій Славомір Іздебський оцінив, що через поширення вірусу АЧС Польщі загрожує катастрофа «ліквідації виробництва свиней». Тому, на його погляд, уряд повинен схвалити розпорядження, яке зобов’язує мисливські гуртки полювати на диких кабанів. Славомір Іздебський також заявив про необхідність «декомунізації» Польського мисливського союзу.

Міністр навколишнього середовища Генрик Ковальчик висловив думку, що посилення нагляду держави над мисливським господарством допоможе ефективніше боротися з африканською чумою свиней. «Звірина є власністю державної скарбниці, отже, завдяки нагляду набагато краще вводитимуться в дію рекомендації лікарів-ветеринарів про обмеження або санітарний забій диких кабанів – щоб африканську чуму свиней, яка сильно загрожує всій Польщі, багатьом територіям, істотно обмежити», – сказав міністр.

На форумі IV Конгресу сільського господарства зачитали лист прем’єр-міністра Матеуша Моравєцького. Очільник уряду підкреслив у ньому, що керівна партія, Право і справедливість, ввела ряд змін на користь фермерів, зокрема гарантію захисту польської землі, виплату авансом частини доплат з ЄС і програму доплат за страхування в хліборобській сфері. Прем’єр-міністр запевнив, що важливою темою, над якою працюють очільники відомств сільського господарства та навколишнього середовища, є припинення африканської чуми свиней.

При нагоді IV Конгресу сільського господарства йде також дискусія про відкриття платформи продажу-купівлі «З ґрунту Польща», що має уможливити покупки продуктів землеробства і харчів від окремих господарств.