МЗС Польщі: законодавчий процес у справі ІНП не закінчений
http://external.polskieradio.pl/files/3ea49da4-76a1-413d-818f-cc854d39ad06.file

МЗС Польщі: законодавчий процес у справі ІНП не закінчений

Законопроект стосовно Інституту національної пам’яті вводить у Польщі кримінальну відповідальність за «заперечення злочинів українських націоналістів». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У зв’язку з заявою МЗС України з приводу схвалення 26 січня 2018 року Сеймом Республіки Польща закону «про зміну закону про Інститут національної пам’яті – Комісію переслідування злочинів проти польського народу і деяких інших законодавчих актів», Міністерство закордонних справ Республіки Польща повідомляє, що законодавчий процес зазначеного акту не був завершений.

Як пояснено, наміром авторів законопроекту є запобігати запереченню або применшенню відповідальності тих, що вчинили злочини в рамках формацій, які колаборували з німецьким Третім Рейхом. МЗС Польщі пояснює, що це стосується лише осіб, які публічно і всупереч фактам заперечують вищеназвані злочини. Відомство наголошує, що в розумінні цього законопроекту наукова та художня діяльність злочином не є.

У комюніке Міністерства закордонних справ Польщі підкреслено, що «польська сторона підтверджує свою волю будувати стратегічне партнерство з Україною». «Проте, як ми не раз наголошували, це партнерство має ґрунтуватися на правді», – написано в заяві МЗС.

У п’ятницю 26 січня МЗС України висловило глибоку стурбованість з приводу схвалення польським Сеймом закону, який дозволяє відкривати кримінальні провадження за заперечення злочинів українських націоналістів. «Прикро, що українська тематика вкотре використовується у внутрішній політиці в Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися. Категорично не сприймаємо чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій, у т.ч. некоректного використання в офіційному документі Республіки Польща назви частини території сучасної України», – йдеться у повідомленні МЗС України.