Польща готова приймати дітей іноземців і польських двомовних дітей
http://www.polradio.pl/c5ddd7d0-0a47-42eb-abef-77af85c45a73.file

Польща готова приймати дітей іноземців і польських двомовних дітей

Польська система освіти готова приймати не тільки іноземних дітей, але й двомовних дітей польського походження. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністерство національної освіти Польщі готове приймати не тільки іноземців, але також поляків, котрі приїжджають з двомовними дітьми. На цьому наголосила міністр національної освіти Польщі Анна Залєвська, коментуючи наміри Міністерства внутрішніх справ та адміністрації щодо змін у правилах перебування у центрах для іноземців.

У проекті нового розпорядження Міністерства внутрішніх справ та адміністрації пропонується, аби діти, котрі просять міжнародного захисту в Польщі, могли реалізовувати свій шкільний обов’язок у центрах для іноземців, у яких вони живуть.

Нині у Польщі малолітні іноземці, котрі просять міжнародного захисту у Польщі, ходять до шкіл, у яких навчаються польські діти. «Однак можливий ризик масового потоку іноземців, особливо великого збільшення числа дітей шкільного віку, а також випадки негативного ставлення місцевої громади до іноземців, котрі просять надати їм міжнародний захист, призводять до необхідності пошуку рішень, які допоможуть полегшити та поліпшити процес навчання дітей іноземців у Польщі», – написано в обґрунтуванні до змін.

За словами Анни Залєвської, Міністерство освіти Польщі готове не тільки до прийняття іноземців, адже іноземці вже є в системі освіти, але також до повернення осіб польського походження. «Чекаємо поляків, котрі приїжджають з двомовними дітьми», – додала вона.

Водночас міністр зазначила, що ця тема була актуальною ще у 2016 році, коли вона стала міністром національної освіти. «У зв’язку з цим, маємо не тільки положення про підготовчий відділ, але також про виділені гроші та вчителів, котрі дозволяють без марнування часу якомога швидше вводити до системи освіти кожного іноземця», – сказала вона.