Польща очікує «чесних історичних досліджень» в Україні
http://polradio.pl/5aa4e425-3f05-4414-b100-c1b3fe3a6358.file

Польща очікує «чесних історичних досліджень» в Україні

Віце-міністр закордонних справ Польщі вважає, що справа місць пам’яті в польсько-українських відносинах вже давно не історична, а політична. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Справа місць пам’яті у польсько-українських відносинах вже давно не історична, а політична», – сказав на хвилях Польського радіо віце-міністр закордонних справ Польщі Конрад Шиманський.

Навесні 2017 року між Варшавою та Києвом почалися розбіжності, коли Український інститут національної пам’яті заборонив пошуково-ексгумаційні роботи останків польських жертв війн та конфліктів на території України. Заборона була видана після знесення пам’ятника УПА в Грушовичах на Підкарпатті та попередніх випадків осквернення і руйнування українських місць пам’яті на території Польщі.

Минулого тижня про умови відновлення польських пошукових робіт говорив віце-прем’єр України Павло Розенко. Він заявив, що ці роботи будуть відновлені, якщо влада Польщі забезпечить захист українських місць пам’яті на своїй території.

«Польська сторона чітко показала те, що вона очікує під час виходу з цього глухого кута. Це не надмірні очікування. Йдеться про чесні історичні дослідження та чесні ексгумації, аби ми могли опирати наші історичні переконання на переконливих доказах», – сказав Конрад Шиманський.

Заступник міністра закордонних справ Польщі також підкреслив, що «він не знає яким буде вирок Конституційного суду Польщі, який нині вивчає поправки до закону про ІНП, але тільки суд може поділити сумніви, представлені президентом Польщі Анджем Дудою».