Польща закликає співвітчизників, повідомляти офіційні органи про антипольські заяви
http://monitor-press.info/images/INFO/2017/01jan/09/marszalek.jpg

Польща закликає співвітчизників, повідомляти офіційні органи про антипольські заяви

Польща закликає співвітчизників, які проживають за кордоном, повідомляти офіційні органи про антипольські заяви. Лист із відповідним закликом в усі посольства та консульства Польщі розіслав глава польського Сенату Станіслав Карчевський. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на NDR.

“Будь ласка, документуйте будь-які антипольські висловлювання, заяви і думки, які шкодять нам, і реагуйте на них. Повідомте нашим посольствам, консульствам і почесним консульствам про будь-який наклеп, що впливає на репутацію Польщі”, – йдеться у листі.

Основою для написання листа є спірний закон про Голокост, який нещодавно підписав президент Польщі Анджей Дуда. Закон передбачає штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту.

Лідер польського Сенату вважає, що поляки у Польщі та за кордоном зіткнулися з “болісним, несправедливим та непідтвердженим формулюванням “польські табори смерті”, а також зі звинуваченнями, що Польща причетна до Голокосту.

“Це є порушенням національної гідності та гордості”, – пише польський політик.

Польський посол в Берліні Анджей Пшилебскі заявив, що заклик документувати антипольські заяви і доповідати посольствам і консульствам, це “звичайне завдання дипломатичного або консульського представництва”