Поляки та українці у Любліні відзначили 100-річчя Соборності України
http://www.kryminfo.net/wp-content/uploads/2014/01/%D0%94%D0%B5%D0%BD%D1%8C-%D1%81%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D1%8B.jpg

Поляки та українці у Любліні відзначили 100-річчя Соборності України

У Любліні поляки та українці спільно відзначили 100-річчя проголошення незалежності України. Про це повідомляє Upmp.news із посиланням на Польське радіо.

Молитвою за Україну перед могилою вояків Армії Української Народної Республіки у неділю, 21 січня, у Любліні відзначили 100-річчя проголошення незалежності України. В урочистостях взяли участь солдати, представники української громади та місцевої влади.

“Ми зібралися тут, у Любліні, поляки та українці, православні та католики, аби спільно згадати про один з ключових моментів історії українського народу. Кожен народ живе тоді, коли зберігає свою пам’ять. Чудово, що нині поляки та українці можуть спільно святкувати цей великий день одного з двох братніх народів та розвивати спільну історичну пам’ять, пам’ять відкриту на чутливість сусіда”, – сказав ієрарх Польської православної церкви, архієпископ Люблінський та Холмський Авель, який відправив богослужіння перед пам’ятником воякам Армії УНР.

Священик наголосив, що 2018 рік – особливий, бо як українці, так і поляки святкують у ньому 100-річчя незалежності своїх батьківщин. “Це спільне святкування двох наших народів може бути добрим початком для побудови взаємовідносин, заснованих на християнській любові, вірі та надії”, – сказав архієпископ Авель.

Православний ієрарх нагадав, що Люблін, який торік святкував своє 700-річчя, є важливим для українців містом, а його історія “показує, що в одному місці можуть у згоді жити люди різних культур, традицій та релігій”.

Генеральний консул України у Любліні Василь Павлюк сказав журналістам, що символічно урочисті заходи проходять на цвинтарі, де спочивають українські герої, котрі разом з поляками боролися проти спільного ворога.

“Маємо таку історію і маємо іншу, важку історію між нашими народами. Ми повинні розмовляти про це, аби поставити крапку над “і” , аби ми більше не сперечалися один з одним, бо коли ми сваримося між собою, то виграє тільки третій – як це було у нашій історії. Коли ми разом, то ніхто нас не може перемогти”, – сказав Павлюк.

В урочистих заходах взяли участь, зокрема, українські військослужбовці з Литовсько-польсько-української бригади (ЛитПолУкрбриг), а також представники Війська Польського.

Військовий оркестр зіграв гімни України та Польщі. Вінки та квіти до пам’ятника поклали, зокрема, представники місцевої міської та воєводської влади.

22 січня Україна відзначає День Собороності, що стосується двох подій в історії країни. 22 січня 1918 року у Києві Українська Центральна Рада IV Універсалом проголосила повну незалежність Української Народної Республіки. Водночас 22 січня 1919 року у Львові було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. На початку 1920 років боротьба за незалежність України зазнала невдачі. Однак 22 січня залишається для українців символом прагнення до суверенної та об’єднаної держави.