Президент і голова МНО висловилися щодо майбутнього оборонної системи Польщі
http://external.polskieradio.pl/files/4ed5b33c-6bd4-4632-ac7d-1b76fd293b6d.file

Президент і голова МНО висловилися щодо майбутнього оборонної системи Польщі

Пріоритетом політики безпеки Польщі залишається розвиток оборонного потенціалу. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президент взяв участь у щорічній зустрічі керівного складу Міністерства національної оборони та збройних сил Республіки Польща. Під час своєї промови Анджей Дуда сказав, що нині можна відкрито говорити про спільне бачення президентського центру та Міністерства національної оборони стосовно форми майбутньої системи.

За словами президента Дуди, пріоритетом політики безпеки Польщі залишається розвиток оборонного потенціалу НАТО на східному фланзі та зміцнення стратегічного партнерства зі США. Анджей Дуда оголосив, що найближчим часом відбудуться певні зміни у стратегії національної безпеки. За словами президента, зміни необхідні у зв’язку з «непередбачуваністю російської політики»:

«Росія показує, що заради досягнення своїх цілей готова використати військову силу. Це небезпечно для нас, для всіх сусідів Росії, для всієї міжнародної громадськості. Останні російські навчання «Запад-2017» показали, що Росія тренується у повномасштабному конфлікті з НАТО, якого ареною мали б бути Польща та країни Балтії» – наголосив президент Дуда.

У свою чергу, міністр національної оборони Маріуш Блащак наголосив, що минулий рік був для країни переломним з огляду на розміщення сил НАТО в Польщі:

«За цей час захисний потенціал та потенціал відлякування Польщі, як східного флангу НАТО та всього Пічнічноатлантичного альянсу, – збільшився. Це великий успіх оборони Польщі. Послідовна і швидка реалізація рішень саміту НАТО з 2016 року привела до помітного зросту позиції Польщі в Союзі» – підкреслив міністр Блащак.

Голова відомства оборони сказав, що Польща систематично будує сучасну армію, здатну захищати суверенітет країни.